nahoru

Karlovarský festival zahájí „striptéři“ z Mig 21 se symfoniky a baletkami

-voj-, inf 23. června 2022 • 12:40
Karlovarský festival zahájí „striptéři“ z Mig 21 se symfoniky a baletkami
foto: David Malík

Filmový svátek v Karlových Varech pomůže odstartovat unikátní koncertní projekt SymfoMIG. Během festivalu dále zahrají třeba Peneři strýčka Homeboye, Annet X, Aneta Langerová nebo Monkey Business.

Pod názvem SymfoMIG se skrývá spojení kapely Mig 21, šedesátičlenného orchestru Národního divadla a dvacetičlenného sboru rovněž ze Zlaté kapličky pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. S frontmanem skupiny Jiřím Macháčkem si na pódiu navíc zatančí i členky baletu naší první scény. SymfoMIG vystoupí 1. 7. od 22.45 hodin na pódiu u hotelu Thermal. Vstup je zdarma, poslední skladbu doprovodí tradiční festivalový ohňostroj.

„Provést zahajovací koncert 56. ročníku KVIFF s orchestrem Národního divadla je pro naši chlapeckou, taneční, pěveckou a striptérskou skupinu z Prahy 5 – Smíchova jednou z největších možných ctí i čestí,“ říká frontman kapely Mig 21 Jiří Macháček. „Se zapojením pěveckého sboru a členek baletu připravujeme dosud nejpočetnější uměleckou fúzi v historii naší skupiny. Nedá se tedy ani vyloučit, že někteří vystupující budou během produkce přepadávat z pódia. Pevně však věříme v mimořádný umělecký zážitek a slibujeme, že vystoupíme bez spodního prádla!“

Hned vedle hotelu Thermal, do zbrusu nového KVIFF.TV Parku, se pak z bývalého Poštovního dvora přesouvá populární pop-up klub KAISER 56 z multižánrové dílny labelu Bigg Boss. Ve dnech 2. – 6. 7. se znovu stane neodmyslitelnou součástí festivalu a nabídne čtyři koncerty a DJ sety, které budou rovněž pro všechny návštěvníky zdarma.

Sobota 2. 7. se ponese ve znamení legendární pražské rap’n’rollové formace PSH. Trio Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik nejprve v Malém sále představí ve světové premiéře dokument PSH Nekonečný příběh a večer završí koncertem v Mattoni Life Baru u Vřídla. Tam svou show uvede v neděli také Addict v doprovodu speciálních hostů NobodyListen. V úterý si 5. 7. si festivalový parket podmaní vycházející hvězdy českého R&B Annet X a Radimo. Programové menu Kaiseru o den později završí londýnský producent Edward Upton alias DMX, jehož DJ set doprovodí DJ St. Jacob.

Ve zmíněném Mattoni Life Baru u Vřídla jsou připraveny celodenní komponované programy jako například Mattoni Grand Drink – mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů. Večer naváží koncerty, na nichž vystoupí například Aneta Langerová (1. 7.), kapely Slza (3. 7.), Jelen (5. 7.) a Portless (7. 7.), zpěvačka Lenny (8. 7.) a na závěr festivalu formace Monkey Business (9. 7.). I v těchto případech je vstup na akce zdarma.

A na Mlýnské kolonádě se opět usadí innogy Point, který nabídne soutěže, talk shows, besedy a další eventy, mezi běž patří také podvečerní hudební recitály. Slyšet můžete Moniku Absolonovou (3. 7.), Michala Horáka (5. 7.) a Václava Noida Bártu (7. 7.). Recitály začínají od 18:30 a v tomto případě je zdarma nejen vstup, ale i zmrzlina.

-voj-, infMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.