Autoři Reflexu – profily | Články mi nosila písařka, externisté psali na strojích. Korektor Jaroslav Šajtar vzpomíná na začátky Reflexu | Reflex.cz
nahoru

Články mi nosila písařka, externisté psali na strojích. Korektor Jaroslav Šajtar vzpomíná na začátky Reflexu

REDAKCE13. května 2019 • 19:00
Jaroslav Šajtar - korektor, který v Reflexu pracuje od roku 1991
• video: 
Martin Bartkovský

Na stálý úvazek je v časopisu Reflex od 1. února 1991, ale spolupracoval s ním externě už od začátku. Korektor Jaroslav Šajtar celý život opravuje texty druhých, ale nebojí se psát i vlastní materiály. Jeho vášní je moderní historie a cokoli, co je spojeno s válkou. Na webu reflex.cz můžete najít několik jeho textů, které se zabývají slavnými i těmi méně známými bitvami, ve kterých uvádí na pravou míru počty padlých na obou stranách. Kromě toho zpracovává i slavná výročí a další historické události.

Přes 28 let sedí v redakci Reflexu. Zažil všechny šéfredaktory, doby, kdy externisté odevzdávali články psané rukou či na psacích strojích a kdy mu vytištěné texty na korekturu nosila redakční písařka, jejíž funkce už dávno zanikla. Jardovi Šajtarovi se ale v redakci stále líbí, i když už jeho práce vypadá úplně jinak a kromě práce pro časopis je i velmi aktivním přispěvatelem na náš web.

Všechny články Jardy Šajtara si můžete přečíst ZDE >>>

Jana Bendová: Rozhovory jsou moje vášeň. Reflex je vtipný, rebelantský, inteligentní,…
125. japonský císař Akihito abdikoval, končí „všudypřítomný mír“. Jaká je historie…

REDAKCE
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější