nahoru

Články mi nosila písařka, externisté psali na strojích. Korektor Jaroslav Šajtar vzpomíná na začátky Reflexu

REDAKCE 13. května 2019 • 19:00
Video se připravuje ...
Jaroslav Šajtar - korektor, který v Reflexu pracuje od roku 1991
• video: 
Martin Bartkovský

Na stálý úvazek je v časopisu Reflex od 1. února 1991, ale spolupracoval s ním externě už od začátku. Korektor Jaroslav Šajtar celý život opravuje texty druhých, ale nebojí se psát i vlastní materiály. Jeho vášní je moderní historie a cokoli, co je spojeno s válkou. Na webu reflex.cz můžete najít několik jeho textů, které se zabývají slavnými i těmi méně známými bitvami, ve kterých uvádí na pravou míru počty padlých na obou stranách. Kromě toho zpracovává i slavná výročí a další historické události.

Přes 28 let sedí v redakci Reflexu. Zažil všechny šéfredaktory, doby, kdy externisté odevzdávali články psané rukou či na psacích strojích a kdy mu vytištěné texty na korekturu nosila redakční písařka, jejíž funkce už dávno zanikla. Jardovi Šajtarovi se ale v redakci stále líbí, i když už jeho práce vypadá úplně jinak a kromě práce pro časopis je i velmi aktivním přispěvatelem na náš web.

Všechny články Jardy Šajtara si můžete přečíst ZDE >>>

REDAKCE
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.