nahoru

Video: Umíte nasadit sněhové řetězy? Jde o špinavou a náročnou práci

David Bureš - Auto.cz 13. ledna 2019 • 15:40
Video se připravuje ...
Nasazení sněžných řetězů
• video: 
auto.cz

Pokud vás letošní sníh zastihl v době, kdy jste se potřebovali vydat na cesty, možná už víte, že nasazování zimních řetězů není úplně snadná a zábavná činnost. I někteří zkušení řidiči se jí raději vyhýbají. Ukážeme vám, jak sněhové řetězy správně nasadit.

První větší sněhová nadílka v letošní zimní sezoně mnohým řidičům připomněla, že i sebelepší zimní pneumatiky někdy nestačí a je potřeba si pomoci i dalšími pomůckami. Těmi nejobvyklejšími jsou tradiční sněhové řetězy. Jejich nasazení ale rozhodně není snadná záležitost. Přesvědčili jsme se o tom i my, když jsme se řetězy snažili nasadit.

AUTOSALON ŽENEVA 2019 – Vše, co potřebujete vědět >>>

Před samotným nákupem je nutné si dávat pozor na dvě věci. Sněhové řetězy nejsou univerzální, ale jsou určeny pouze pro kola určitých rozměrů. Proto je potřeba si ověřit, zda řetězy pasují i na vaše auto. Dobré je také si prostudovat návod k obsluze samotného vozu. U některých aut je stanovena maximální tloušťka řetězu, který je možné použít, a to kvůli malému prostoru mezi pláštěm a tlumičem.

Více se o nasazování sněhových řetězů dozvíte v článku na auto.cz >>>

David Bureš - Auto.cz


Klíčová slova: auto, zima, sníh, řetězyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.