nahoru

Jiří Suchý a Michal Prokop na jednom pódiu. Poslechněte si jejich unikátní verzi písně Blues pro tebe

Martin Bartkovský 5. října 2020 • 13:40
Video se připravuje ...
Jiří Suchý a Michal Prokop - Blues pro tebe
• video: 
reflex.cz

V rámci oslav 30. narozenin časopisu Reflex zveřejňujeme videa, která patří do našeho zlatého fondu a na internetu se dosud ještě nikdy neobjevila. Část z nich pochází z narozeninového koncertu, který se odehrál před deseti lety a na pódiu spojil unikátní dvojice či představil jednotlivce s netradičními písněmi v doprovodu velkého orchestru. Poslechněte si jednu z nich ve videu v úvodu článku.

Píseň Blues pro tebe je hitovka divadla Semafor, kterou vyjímečně nestvořilo známé autorské duo Jiří Suchý a Jiří Šlitr (Suchý tu napsal text i složil hudbu). V šedesátých letech ji nazpíval Josef Zíma a později ji sám zpíval Jiří Suchý. V rámci narozeninového koncertu ji ale před 10 lety vystihl na pódiu s Michalem Prokopem a unikátní duo zaznamenaly tehdy naše kamery.

Velký koncert časopisu Reflex byl vrcholem oslav dvacátých narozenin v roce 2010. Tři desítky předních českých hudebníků přály v originálních aranžmá známých písní za doprovodu jazzového bigbandu konzervatoře Jaroslava Ježka pod vedením dirigenta Martina Kumžáka.

Další dárky vám čtenářům v rámci oslav 30. narozenin časopisu Reflex najdete ZDE >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.