nahoru

Polského novináře zbili v ruské televizi. Za kritiku ruské ekonomiky

Tereza Stonišová26. listopadu 2016 • 16:00
Polského novináře zbili v ruské televizi. Za kritiku ruské ekonomiky
foto: Facebook

Polský nezávislý novinář Tomasz Maciejczuk se účastnil talk show v ruské televizi TV Centr, kde se měla odehrát “diskuse”. Místo toho Poláka napadli nejen diváci, ale také moderátor.

Díl, v němž novináře Tomasze Maciejuczka napadli, se věnoval třetímu výročí ukrajinského Majdanu. V pořadu se běžně diskutuje s rozličnými hosty o různých aktuálních ruských problémech, nyní se hovořilo nejen o Majdanu, ale také o ruské ekonomice v porovnání například s Pobaltím, Polskem nebo Rumunskem. Maciejuczka uvedl, že se v Rusku “žije ve sračkách” a že “by chtěl pogratulovat Rumunsku, kde je vyšší průměrná mzda než v Rusku.”

Díky této hádce, během níž také Polák uvedl, že ostatní debatéři ani neví, kolik průměrná mzda v Rusku činí, došlo i na fyzické výpady. Kromě políčků a strkanců však došlo i na silnější údery. Diskutující Poláka neustále vyzývali, ať odejde, ať táhne a hlavně “ať projevuje nějakou úctu.” “Mám právo na svůj názor,” kontroval rusky hovořící polský novinář.

Záznam z debaty je k dispozici na serveru youtube.com. Je z něj mimo jiné patrné, že se vlastně nejednalo o debatu, nýbrž o vzájemné překřikování. Polský novinář nakonec opravdu odešel a debata tak skončila. Asi nejpozoruhodnější na celé události je fakt, že muže jako první napadl sám televizní moderátor.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře