Norsko učí přistěhovalce, jak odolat připité holce v minisukni | Reflex.cz
reklama
nahoru

Norsko učí přistěhovalce, jak odolat připité holce v minisukni

tsch12. ledna 2016 • 16:10
Norsko učí přistěhovalce, jak odolat připité holce v minisukni
Mladí muslimové si musejí zvyknout, že ne všechny Evropanky po nich budou chtít sex (ilustrační foto).
• foto: 
Profimedia.cz

Severská země hledá řešení, jak zabránit násilí páchanému na ženách. Žadatelům o azyl v rámci těchto snah nabízí kurzy, které cizince naučí interpretovat místní zvyky. Včetně zvyků v oblasti sexuality.

reklama

Silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem, kde si více než stovka žen stěžovala na sexuální napadení a krádeže, za kterými stáli cizinci arabského a severoafrického původu, spustily debaty o možnostech integrace. Jak vlastně mohou lidé, pocházející z patriarchální části světa, chápat evropské emancipované ženy, jejich oblékání a životní styl?

„Naším cílem je pomoci žadatelům o azyl tím, že poznají norskou kulturu, aby se vyhnuli chybám,“ řekla Linda Hagenová ze soukromé společnost Hero, která provozuje 40 % středisek pro přijímání o norský azyl. „Musí existovat tolerance pro postoje, které mohou být pro některé tradiční a náboženské normy považovány za nemorální,“ dodává pro deník The Local.

Po vlně znásilnění, která proběhla ve městě Stavanger mezi lety 2009 a 2011, společnost zahájila studium, aby prozkoumala problematiku kulturních rozdílů. Zavedla pak kurz, který řeší problémy sexuálního napadení a konkrétně je s účastníky rozebírá s využitím scénářů. Mladíky třeba zaráží, když se o ně zajímají dívky. „Vyloží si to, že s ním chtějí spát,“ vysvětluje Hagenová. A tak mu kouč vysvětlí, že ne všechny Norky jsou stejné a nemusejí hned toužit po sexu.

„Je to těžké, když pocházíte ze země, kde ženy nikam nechodí. Když vidíte děvče v krátké sukni tancovat pozdě v noci na nějakém večírku, jak si to asi přeberete?“

Aby se zabránilo šíření neblahého stigmatu přistěhovalců, role sexuálních predátorů bývá přiřazována norským osobám či se jinak prohazují – sexuální násilníci se najdou ve všech etnikách.

„Program může mít pouze krátkodobý efekt, vzhledem k postojům v zahraničí, kde jsou ženy utiskovány,“ komentuje snahy Hege Storhaut z anti-imigrační skupiny pro lidská práva. "Pokud chcete s těmito postoji nějak skončit, imigrace musí být nejprve omezena. Pak se budete muset soustředit na nově příchozí přistěhovalce a další generace a přizpůsobit je našim základním hodnotám, jako je například rovnost mužů a žen," říká.

tsch


Klíčová slova: norskoimigrantisexDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama