nahoru

Emma Watson si hraje na schovávanou, v londýnském metru ukrývá knihy. Vzít si je může kdokoli

Tereza Stonišová5. listopadu 2016 • 15:00
Emma Watson si hraje na schovávanou, v londýnském metru ukrývá knihy. Vzít si je může kdokoli
foto: Instagram

Herečka a propagátorka rovnosti a feminismu Emma Watson rozvířila často dlouhé chvíle Londýňanů, kteří se každý den zanořují do bludištního systému londýnského metra. Zahrála si s nimi na schovávanou.


Do prostor londýnského metra - pochopitelně není zcela jasné, kam přesně - ukryla herečka knihy, do nichž napsala zvláštní vzkazy pro jejich nálezce. Tematika knih je většinou objekt jejího zájmu, tedy genderová rovnost a feminismus. Watson, která se proslavila především ještě jako dětská herečka v sedmidílné sérii filmů o Harry Potterovi, se poslední roky věnuje kromě herectví právě osvětě a propagaci rovnosti žen a mužů. Knihy, které v metru rozdala, sama před tím přečetla, a tak se poznámky do nich vepsané týkají tématu knihy.

Fotku, jak ukrývá v metru knihy, umístila herečka na sociální síť Instagram. Téměř v zápětí si tak fotografie všimly statisíce jejích fanoušků, kteří ji na této sociální síti sledují. Záhy o této knižní hře a schovávanou informovala také britská média. Emma Watson alias Hermiona z potterovských filmů nyní čeká, kdo její knihy najde, a co na ně bude říkat. I toto je tedy dle herečky způsob, jak přiblížit lidem feministickou literaturu, která je podle jejích slov často puncována negativní nálepkou.

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,210
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější