100 nejlepších restaurací světa pro rok 2014 | Reflex.cz
reklama
nahoru

100 nejlepších restaurací světa pro rok 2014

vib8. dubna 2014 • 08:00
100 nejlepších restaurací světa pro rok 2014
Restaurace Alinea
• foto: 
Alinea-restaurant.com/

Vybrat nejlepší restaurace světa je složitý proces, který nemusí být vždy objektivní. Některá jména se ale opakují v různých žebříčcích, bez ohledu na to, kdo je sestavuje. Podobné pořadí každý rok připravuje i web Elite Traveler. Součástí jeho výběru jsou často podniky, z nichž mnohé mají i michelinské hvězdy.

reklama

V seznamu 100 nejlepších restaurací světa jsou letos zastoupeny podniky až z 21 zemí světa. Nejvíce je jich pochopitelně z Francie, ale na samotné špičce spíše vidíme americké restaurace. Bohatě je zastoupena Velká Británie, ale i Itálie, Německo, Španělsko, Japonsko, Čína a Austrálie. Z měst dominuje Paříž (naopak například Řím jen slabě), New York a Londýn.

Pokud byste chtěli některou ze zmíněných restaurací navštívit, tak poměrně blízko je známý a oblíbený podnik Steirereck ve Vídni. Je ale dobré vědět, že níže zmíněné restaurace patří k těm dražším.

Seznam 100 nejlepších restaurací světa na tento rok:

1. Alinea, Chicago, USA (www.alinea-restaurant.com)

2. Daniel, New York, USA (www.danielnyc.com)

3. The Fat Duck, Berkshire, Velká Británie (www.thefatduck.co.uk)

4. Eleven Madison, New York, USA (www.elevenmadisonpark.com)

5. Le Bernardin, New York, USA (www.le-bernardin.com)

6. El Celler Can Roca, Girona, Španělsko (www.cellercanroca.com)

7. Azurmendi, Larrabetzu, Španělsko (www.azurmendi.biz)

8. Le Pergola, Řím, Itálie (www.romecavalieri.com/lapergola.php)

9. The Ledbury, Londýn, Velká Británie (www.theledbury.com)

10. Osteria Francescana, Modena, Itálie (www.osteriafrancescana.it)

11. Per Se, New York, USA (www.perseny.com)

12. Narisawa, Tokio, Japonsko (www.narisawa-yoshihiro.com)

13. Pujol, Mexiko, Mexiko (www.pujol.com)

14. Amber, Hong Kong, Čína (www.amberhongkong.com)

15. D.O.M., São Paulo, Brazílie (www.domrestaurante.com)

16. Robuchon Au Dome, Macao, Čína (www.grandlisboahotel.com)

17. Pierre Gagnaire, Paříž, Francie (www.pierregagnaire.com)

18. Aqua, Wolfsburg, Německo (www.restaurant-aqua.com)

19. Hof van Cleve, Kruishoutem, Belgie (www.hofvancleve.com)

20. Jean-Georges, New York, USA (www.jean-georges.com)

21. Gourment restaurant Vendôme, Bergisch Gladbach, Německo (www.schlossbensberg.com)

22. Mugaritz, Gipuzkoa, Španělsko (www.mugaritz.com)

23. Dinner by Heston Blumenthal, Londýn, Velká Británie (www.dinnerbyheston.com)

24. Restaurant Gordon Ramsay, Londýn, Velká Británie (www.gordonramsay.com)

25. Restaurant Guy Savoy, Paříž, Francie (www.guysavoy.com)

26. Noma, Kodaň, Dánsko (www.noma.dk)

27. Caprice, Hong Kong, Čína (www.fourseasons.com/hongkong/dining/caprice)

28. Le Louis XV – Alain Ducasse, Monte Carlo, Monako (www.hoteldeparismontecarlo.com)

29. Die Schwarzwaldstube, Baiersbronn im Schwarzwald, Německo (www.traube-tonbach.de)

30. Le Manoir Aux Quat´saisons, Oxfordshire, Velká Británie (www.manoir.com)

31. Quique Dacosta, Dénia, Španělsko (www.quiquedacosta.es)

32. Biko, Mexiko, Mexiko (www.biko.com); tato restaurace se nachází na rušné ulici pojmenované po československém prezidentu Masarykovi

33. Mizai, Kjótó, Japonsko (www.mizai.net)

34. Made in China, Peking, Čína (www.beijing.grand.hyatt.com)

35. Marque Restaurant, Sydney, Austrálie (www.marquerestaurant.com.au)

36. Le Calandre, Sarmeola di Rubano, Itálie (www.alajmo.it)

37. Waku Ghin, Singapur (www.marinabaysands.com)

38. Mr & Mrs Bund, Šanghaj, Čína (http://mmbund.com)

39. Astrance, Paříž, Francie (www.astrancerestaurant.com)

40. Nihonryori RyuGin, Tokio, Japonsko (www.nihonryori-ryugin.com)

41. The Restaurant at Meadowood, St. Helena, Kalifornie, USA (www.meadowood.com)

42. L’Ambroisie, Paříž, Francie (www.ambroisie-paris.com)

43. Maison Troisgros, Roanne, Francie (www.troisgros.com)

44. Maison Pic, Valance, Francie (www.pic-valence.fr)

45. The Test Kitchen, Kapské Město, Jihoafrická republika (www.thetestkitchen.co.za)

46. Restaurant Andrew Fairlie, Auchterarder, Velká Británie (www.andrewfairlie.co.uk)

47. Al Sorriso, Soriso, Itálie (www.alsorriso.com)

48. Roberta Sudbrack, Rio de Janeiro, Brazílie (www.robertasudbrack.com.br)

49. Schloss Berg, Perl-Nennig/Mosel, Německo (www.schlossberg-nennig.de)

50. Bras, Laguiole, Francie (www.bras.fr)

51. Auberge du Vieux Puits, Fontjoncouse, Francie (www.aubergeduvieuxpuits.fr)

52. 7 Chome Kyoboshi, Tokio, Japonsko (www.luxeat.com)

53. Martín Berasategui, Gipuzkoa, Španělsko (www.martinberasategui.com)

54. Alain Ducasse At The Dorchester, Londýn, Velká Británie (www.alainducasse-dorchester.com)

55. The French Laundry, Yountville, Kalifornie, USA (www.frenchlaundry.com)

56. Attica, Melbourne, Austrálie (www.attica.com.au)

57. Nahm, Hong Kong, Čína, (www.comohotels.com/metropolitanbangkok/dining/nahm)

58. Vue de Monde, Melbourne, Austrálie (www.vuedemonde.com.au)

59. L´Atelier de Joël Robuchon Etoile, Paříž, Francie (www.joel-robuchon.com)

60. Tetsuya’s, Sydney, Austrálie (www.tetsuyas.com)

61. Waldhotel Sonnora, Dreis, Německo (www.hotel-sonnora.de)

62. L20, Chicago, USA (www.l2orestaurant.com)

63. Arzak, San Sebastián, Španělsko (www.arzak.es)

64. Dal Pescatore, Mantova, Itálie (www.dalpescatore.com)

65. Tantris, Mnichov, Německo (www.tantris.de)

66. Eden-Roc Restaurant, Antibes, Francie (www.hotel-du-cap-eden-roc.com)

67. Restaurant Patrick Guilbaud, Dublin, Irsko (www.restaurantpatrickguilbaud.ie)

68. L’Arpège, Paříž, Francie (www.alain-passard.com)

69. Mathias Dahlgren, Stockholm, Švédsko (www.mdghs.com)

70. La Vague d’Or, St.Tropez, Francie (www.residencepinede.com)

71. De Karmeliet, Bruggy, Belgie (www.dekarmeliet.be)

72. Da Vittorio, Bergamo, Itálie (www.davittorio.com)

73. Restaurant de L’Hôtel de Ville, Crissier, Švýcarsko (www.restaurantcrissier.com)

74. Le Gavroche, Londýn, Velká Británie (www.le-gavroche.co.uk)

75. Ledoyen, Paříž, Francie (www.ledoyen.com)

76. Amaya, Londýn, Velká Británie (www.amaya.biz)

77. Les Prés d´Eugénie, Landes, Francie (www.michelguerard.com)

78. Sant Pau, Sant Pol de Mar, Španělsko (www.ruscalleda.cat)

79. Schloss Schauenstein, Fürstenau, Švýcarsko (www.schauenstein.ch)

80. Kitcho, Kjótó, Japonsko (www.kitcho.com)

81. Joël Robuchon, Tokio, Japonsko (www.robuchon.jp)

82. Le Quartier Francais, Franschhoek, Jihoafrická republika (www.lqf.co.za)

83. Nobu, Los Angeles, USA (www.noburestaurants.com/los-angeles)

>

84. Ristorante Puny, Portofino, Itálie (internetová adresa neuvedena)

85. Rus en Verde, Stellenbosch, Jihoafrická republika (www.rustenvrede.com)

86. Amador, Mannheim, Německo (www.restaurant-amador.de)

87. Pangea, Monterrey, Mexiko (www.grupopangea.com)

88. Quay, Sydney, Austrálie (www.quay.com.au)

89. Mélisse, Santa Monica, Kalifornie, USA (www.melisse.com)

90. The Cliff, St. James, Barbados (www.thecliffbarbados.com)

91. Ultraviolet, Šanghaj, Čína (www.uvbypp.cc)

92. Sushi Saito, Tokio, Japonsko (internetová adresa neuvedena)

93. Taillevent, Paříž, Francie (www.taillevent.com)

94. The Waterside Inn, Bray, Velká Británie (www.waterside-inn.co.uk)

95. Steirereck, Vídeň, Rakousko (www.steirereck.at/restaurant)

96. Nobu, Londýn, Velká Británie (www.noburestaurants.com)

97. Momofuku Ko, New York, USA (www.momofuku.com)

98. L’Oasis, Mandelieu La Napoule, Francie (www.oasis-raimbault.com)

99. Zuma, Londýn, Velká Británie (www.zumarestaurant.com)

100. L’Auberge du Pont de Collonges, Collonges au Mont d’Or, Francie (www.bocuse.fr/auberge-collonges.aspx)

vib


Klíčová slova: reflexrestaurace



Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama