nahoru

Osmý den

21. srpna 2005 • 19:59

VÁŽNĚ JDE O POHLAVÍ? "Jedna ženská se po dobrém domluvila, zatímco jeden vrchní policajt potřebuje k domluvě tisíc ozbrojenců," řekla v rozhovoru pro MfD Olga Sommerová, když chtěla ilustrovat rozdíl mezi muži a ženami v politice. Myslela tím starostku Marii Matuškovou ze severočeské Višňové, kde se konal jeden z minulých CzechTeků. Paní Matuškovou znám, jistě je to skvělá žena, ale to gender hledisko bych nepřeceňoval. Rozdíl je spíš v tom, že paní starostka se domluvit chtěla a "vrchní policajt" se domluvit nesměl. Tenhle způsob feministické argumentace je možná zdravě provokativní, ale ve skutečnosti jen mate pojmy.
T. FEŘTEKFOTBAL U SOUDU. Posel obvodního soudu pro Prahu 1 přinesl minulý pátek na Strahov usnesení, že "žalovaný ČMFS musí snášet účast Bohemians Praha (přejmenovaný FC Střížkov) v české fotbalové lize". Střížkovští "klokani" si tak mysleli, že už nejsou vyloučeni z ČFL a mohou o víkendu hrát, jenomže na hřišti v Břevnově na ně soupeř nečekal. ČMFS vydal v pátek komuniké, že se kauzou bude zabývat 18. srpna, takže zatím všechna jejich utkání odkládá. Souboj svazu se soudem a vzpurným klubem bude ještě zajímavý. Budou nakonec dvě Bohemky?

P. KOVÁŘ


HOŠI Z HAMáSU. Na fotografii z tiskové konference, při níž se dekonspirovalo politické vedení teroristického hnutí Hamás, vypadali pánové v zelených baseballkách jako servisní tým nějakého závodníka F1. Vážně bych se spletl a myslel si, že třeba McLaren změnil firemní barvy, nemít ta kšiltovka nápis v arabštině. To se mi na bin Ládinovi líbí, že ani esteticky nepodléhá téhle hloupé módě a trvá na turbanu.

T. FEŘTEK


ŽIVOT TROPÍ HLOUPOSTI. A lidé k tomu přidávají své. Jiří Novotný a Horst Siegl, mnohonásobní fotbaloví mistři republiky v dresu Sparty, pláli po utkání svého současného zaměstnavatele Mostu na Spartě spravedlivým hněvem. Rozhodčí odpískal ve prospěch Sparty diskutabilní penaltu po zákroku Novotného. Oba zmiňovaní zažili v minulosti na Letné podobné i daleko brutálnější poškození soupeřů. Jenže to stáli na té správné straně a nikdy jim nepřišlo, že by bylo něco v nepořádku. Maximálně ukojili novinářskou zvědavost větami typu: "Penalta je, když ji pískne rozhodčí." Cosi o božích mlýnech letí vzduchem.

J. BOSÁKKurzy měn
25,260
20,450
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře