nahoru

Žijeme v Továrně na debilno? Kniha od "Moderního fotra" Landsmana a grafika TMBK nám to potvrdí

red14. prosince 2017 • 15:27
Koláž grafika TMBK pro knihu Továrna na debilno
Koláž grafika TMBK pro knihu Továrna na debilno
• foto: 
Továrna na debilno

Nejlepší politicko společenská satira od dob Švejka. Tak s nadsázkou mluví o své nové knize Továrna na debilno její autoři – kolážista Tomáš Břínek, známý jako TMBK a spisovatel Dominik Landsman. Čerstvě vydaná kniha se stala trhákem na crowfundingovém portále Hithit, kde na vznik knihy přispělo přes dva tisíce dárců a celkově vybrali přes 800 tisíc korun. Tím se Továrna na debilno stala nejúspěšnějším tuzemským knižním crowfundingovým projektem.

Křest knihy se odehrál v pondělí 11.12. v Neoloxoru na Václavském náměstí v Praze. Kmotrem knihy se pak stal nejúspěšnější tuzemský imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas. „Ta knížka je opravdu hodně vtipná a během jejího čtení jsem se několikrát začal smát nahlas, což se mi vážně moc nestává,“ přiznal se Adam Vrbas.

„Poctivě jsem to zjišťoval a v Česku teď rozhodně neexistuje lepší kandidát na úspěšný vánoční dárek, než je naše kniha Továrna na debilno,“ říká spoluautor knihy Tomáš Břínek. Svůj břitký komentář ke své knize má i spisovatel Dominik Landsman.:„Knih už jsem pár napsal, ale Továrna na debilno je můj zcela nejpunkovější a nejodvážnější literární počin. Takže, lidé, čtěte!“

Jistě není bez zajímavosti, že naději, že Továrnu na debilno najde pod svým vánočním stromkem, vyjádřil například mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Knihu si můžete objednat zde

red


Klíčová slova: TMBK, Dominik Landsman, kniha, literatura


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,180
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější