nahoru

Vybíjená, filmová komedie podle bestselleru Michala Viewegha, představila svůj trailer

ref6. ledna 2015 • 10:05
Lukáš Vaculík a Simona Krainová
Lukáš Vaculík a Simona Krainová
• foto: 
YouTube.com

K nejočekávanějším filmům první poloviny roku bude podle všeho patřit nová komedie režiséra Petra Nikolaeva Vybíjená, která vznikla podle knihy Michala Viewegha. Premiéra je plánována na 12. března.

Pro Nikolaeva představuje dílo návrat k jednomu z nejúspěšnějších českých spisovatelů - v roce 1997 adaptoval divácky velmi úspěšnou knihu Viewegha, Báječná léta pod psa. Natočil kromě jiného hojně navštěvované drama Lidice a thriller Příběh kmotra.

Román Vybíjená vyšel v roce 2004. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. V úloze kamarádů se ve filmu objevuje trio z televizního seriálu Partička – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. V úloze krásky Evy se ve dvou časových rovinách vystřídají známé české modelky – Simona Krainová a Linda Bartošová. Lukáš Vaculík si ve Vybíjené zahraje profesora, glosátorku života Hujerovou vytvoří Simona Babčáková.

Filmy podle předloh Michala Viewegha patří k nejúspěšnějším titulům posledních dvou desetiletí.

Divácky nejnavštěvovanější adaptací Vieweghovy knihy jsou Účastníci zájezdu (režisér Vejdělek - 835 tisíc diváků), dále pak Román pro muže (Bařina, 584 tisíc), Román pro ženy (Renč, 584 tisíc) a Nestyda (Hřebejk, 582 tisíc návštěvníků v kinech).

Trailer k filmu Vybíjená najdete zde:

ref

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,120
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější