nahoru

Hollywoodské divy umějí vydělat, pořád ale míň než kolegové

Tereza Spáčilová6. srpna 2014 • 14:00
Sandra Bullock
Sandra Bullock
• foto: 
ČTK

Magazín Forbes zveřejnil žebříček nejlépe placených hereček Hollywoodu. První místo pro Sandru Bullockovou nepřekvapí, 51 miliónů dolarů jí za uplynulý rok vynesla hlavně role v oscarovém hitu Gravitace. Naopak bizarní je třetí místo pro Jennifer Anistonovou (31 miliónů dolarů). Že taky nevíte, kde je mohla vydělat?

Přátelé, kultovní spolubydlící seriál, zavřel krám přesně před deseti lety. Od té doby vystoupila herečka s nejkopírovanějším účesem jen v několika málo zapomenutelných komediích. Výčet jejich názvů nepotřebuje komentář: Exmanželka za odměnu, Rozchod, Millerovi na tripu... a Zbožňuju prachy! Což je mimochodem pravda — Anistonová má podle Forbesu daleko k prostoduché naivce, již tak často hraje. Místo vysokých honorářů totiž striktně vyžaduje podíl na tržbách, což se jí evidentně vyplácí. Ostatně reprízy Přátel běží napříč světem takřka nepřetržitě, na palubách letadel jde dokonce o jednu z nejčastějších voleb pasažérů lačných nebeské zábavy.

Mezi Bullockovou a Anistonovou se pak vklínila modla náctiletých, Jennifer Lawrenceová, alias Katniss Everdeenová (mimochodem Katniss patří — spolu s Djangem — k nejoblíbenějším jménům pro novorozeňata). Těží samozřejmě hlavně z megalomanské franšízy Hunger Games, jejichž nový, třetí díl má do kin vstoupit letos v listopadu. I ona pochopila, že důležitější než výška honoráře je její jméno na seznamu producentů – i díky tomu jí jen za loňský rok přistálo na kontě přes třicet miliónů dolarů.

Forbes nicméně zmiňuje i odvrácenou stránku celé věci: jakkoli tu mluvíme o astronomických částkách, ženy v Hollywoodu pořád vydělávají méně než jejich mužské protějšky. Nejlépe placený herec loňska, Robert Downey Jr., přebil Bullockovou o 24 miliónů dolarů. I druhý nejbohatší Dwayne Johnson (Rychlí a zběsilí) je na tom o celý milión líp než ženská vítězka. Teprve výdělek trojky na seznamu Bradleyho Coopera, kolegy Lawrenceové z oscarovými nominacemi ověnčeného Špinavého triku, už na kolegyni Bullockovou nestačí – vydělat dokázal „jen“ 46 miliónů dolarů.

Forbes také spočítal, že deset nejlépe placených hereček shráblo jen něco málo přes polovinu toho co hollywoodští muži – konkrétně to dělá 226 ku 419 miliónům dolarů. A pak že si v Americe potrpí na rovnoprávnost.

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: Sandra Bullock, Hollywood


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,090
29,200
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější