nahoru

Sobotní mši za Karla Kryla doprovodí i jeho písně, zazpívá je Dáša Vokatá

vib28. února 2014 • 10:00
Karel Kryl
Karel Kryl
• foto: 
Profimedia.cz

Zádušní mše k 20. výročí úmrtí Karla Kryla, jednoho z nejvýznamnějších českých zpěváků moderní doby, proběhne v sobotu v 18 hodin v bazilice svaté Markéty v břevnovském klášteře v Praze.

Mši bude celebrovat převor kláštera Prokop Siostrzonek a po ní zazpívá několik písní Krylova přítelkyně, známá zpěvačka Dáša Vokatá. Příznivci a přátelé zpěváka si poté ještě na něj zavzpomínají a zazpívají jeho písně v restauraci U Kláštera na Bělohorské třídě.

 

Karel Kryl (1944 - 1994) byl písničkář, básník a grafik, jeden z hlavních představitelů českého protikomunistického protestsongu v letech 1968–1989. Během svého exilu v Německu spolupracoval Kryl s opatem břevnovského kláštera Anastázem Opaskem. Ten působil v klášteře Rohr, z něhož učinil místo setkávání osobností českého exilu. Na každoročních setkáváních Kryl zpíval i přednášel. Opasek také celebroval zádušní mši za Karla Kryla v roce 1994. „Prosíme za sebe, abychom měli v sobě alespoň kus jeho statečnosti, jeho smyslu pro právo a spravedlnost a jeho lásku k druhému člověku,“ vyzval veřejnost tehdy Opasek.

V mnichovském exilu Kryl pracoval v Radiu Svobodná Evropa.

vib


Klíčová slova: reflex, vokata, kryl


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,790
22,330
29,340
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější