Piráti za hranou zákona? No samozřejmě! | Reflex.cz
reklama
nahoru

Piráti za hranou zákona? No samozřejmě!

Jiří X. Doležal26. května 2014 • 10:00
Pirátská strana
Pirátská strana
• foto: 
Profimedia.cz

Nedělní odpoledne mi cestou z výletu zpříjemnil výše uvedený titulek serveru Lidových novin. Kolegy z Lidovek překvapilo, že se Pirátská strana, přesněji jeden z jejích aktivistů, ve volebním rauši dostal za hranici zákona. Nevidím na tom nic divného, ba právě naopak!

reklama

Lidové noviny zaznamenaly, že si známý pirátský aktivista pan Ferjenčík napsal na Facebook: "Kdo jste seděli v komisích, posílejte mi prosím výsledky do zpráv, nezveřejním, díky!" Bylo to samozřejmě v době, kdy ještě byly volební výsledky tajné, a Lidovky dlouze spekulují na téma, zda pan Pirát porušil zákon. Já k tomu dodávám: Pokud by zákon neporušil, musel by se stydět!

Na vysvětlenou - a nejen pro kolegy z LN, aby se příště nenechali překvapit tak snadno: Piráti prostě zákony porušují! Stačí se podívat na vznik partaje v západní Evropě: Ta se zformovala jako skupina lidí, kteří měli zájem krást cizí filmy a písnička, nerespektovat autorský zákon, a do politiky šli s tím, že autorský zákon totálně překopou a budou si pak cizí písničky stahovat bez placení - zadarmo - zcela legálně. Proto by bylo mnohem překvapivější a zaznamenání hodnější, kdyby členové této partaje zákony ctili a dodržovali.

Je tristní, že kolegům z LN nepřišel divný ani sám název partaje: Pirátská strana! Už v samém názvu se přece Piráti hlásí k ilegální obživě, k námořnímu lupičství! Takže by bylo s podivem, kdyby najednou začali úzkostně dodržovat zákony. Piráti jsou názorově konzistentní, a když mají jako program porušování autorského zákona, tak v podstatě ten volební dodržet vůbec nesmějí.Klíčová slova: reflexpirátiDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama