nahoru

Soused, parťák nad skleničkou a génius. Jiří Bartoška vzpomíná na kreslíře Vladimíra Jiránka

Martin Bartkovský2. července 2018 • 10:00
1080p720p360p

První červencovou neděli v hotelu Thermal na festivalu v Karlových Varech vdechl časopis Reflex život výstavě neznámých kreslených vtipů Vladimíra Jiránka z filmového a televizního prostředí. Vzpomínku na tohoto geniálního kreslíře a ilustrátora přidal i prezident festivalu Jiří Bartoška. Podívejte se na video.

Vernisáž slavnostně zahájila výstavu, která se koná v průběhu 53. ročníku mezinárodního filmového festivalu. Šéf kulturní rubriky Milan Tesař se postaral o humornou hudební vložku svou variací na hudbu Králíků z klobouku a celé to zakončil Jiří Bartoška, který byl Jiránkovým sousedem a u něhož doma nad sklenkou slavný kreslíř maloval jeden obrázek za druhým. Jeho osobní vzpomínku najdete ve videu a také zjistíte, na kterém z vtipů je zvěčněn sám Bartoška.

Na výstavu kreseb se přijďte podívat do hotel Thermal v rámci filmového festivalu v Karlových Varech.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,180
28,960
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější