nahoru

Bizarní reklama: Čínská restaurace rozzuřila ženy, nabízela slevy podle velikosti jejich prsou

Daniel Baret8. srpna 2017 • 18:30
Podle velikosti prsou dávala restaurace v Číně slevu.
Podle velikosti prsou dávala restaurace v Číně slevu.
• foto: 
Twitter

Ani reklama, která dokáže přitáhnout více zákazníků, nemusí být nakonec úspěšná. Přesvědčila se o tom restaurace Trendy Shrimp ve východočínském městě Chang-čou. Nabízela slevy pro ženy podle velikosti jejich prsou. Přestože zejména mladé dívky to braly spíše jako recesi, tak po týdnu byla akce zrušena, protože část obyvatel ji vášnivě odmítla a případ musel řešit místní magistrát.

„Jakmile jsme 1. července reklamu spustili, počet zákazníků vzrostl zhruba o 20 procent. Některé ženy byly skutečně velmi hrdé na svá prsa,“ obhajoval pro BBC nezvyklou reklamu majitel podniku Lan Šeng-kang.

Jenže podle místního listu Čchien-ťiang Evening Post si naopak mnoho žen stěžovalo na magistrátu, že se jedná o sexismus a diskriminaci. Majitel se obhajoval tím, že přece úplně všechny ženy dostaly slevu.

Zeman je pro Číňany nový Havel. Otevře jim dveře do Evropy jako trojský kůň, tvrdí…

Slevy se prý navíc kvůli udržení alespoň nějaké intimity vždy daly uplatnit jen u ženského personálu restaurace, muži nosili pouze jídlo. O tom, jak konkrétně se hodnotila a prověřovala velikost prsou, se žádná zpráva ale nezmiňuje.

Reklama vydržela v podniku týden, pak byla po nátlaku úřadů odstraněna. Podnik chce ovšem vymyslet v nejbližší době opět něco „odvážného“.

Den v burkinách: Na sociálních sítích by Češi kamenovali, v realitě si vás ani nevšimnou
Manželka nedávno zemřelého čínského nositele Nobelovy ceny za mír Liou Siao-poa zmizela

Daniel Baret


Klíčová slova: Čína, reklama, restauraceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,570
21,730
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější