nahoru

Italská policie zatkla dva muže, kteří ve jménu Islámského státu vyhrožovali teroristickými útoky

ČTK22. července 2015 • 12:00
Vyhrožovali útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu
Vyhrožovali útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu
• foto: 
profimedia.cz

Italská policie zatkla dva lidi, Tunisana a Pákistánce, kteří na Twitteru jménem Islámského státu vyhrožovali útoky na známé památky. Informuje o tom agentura Reuters. 

Muži byli zadrženi ve městě Brescia poblíž Milána. Policie v prohlášení uvedla, že pětatřicetiletý Tunisan založil účet na Twitteru nazvaný "Islámský stát v Římě", kde jménem radikálů vyhrožoval útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu.

Podrobnosti oznámí policie na pozdější tiskové konferenci.

Italské bezpečnostní složky jsou už měsíce v nejvyšší pohotovosti, obávají se podle agentury AP útoků na ambasády, synagogy, kostely, Vatikán a památky.

ČTK

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější