Italská policie zatkla dva muže, kteří ve jménu Islámského státu vyhrožovali teroristickými útoky | Reflex.cz
nahoru

Italská policie zatkla dva muže, kteří ve jménu Islámského státu vyhrožovali teroristickými útoky

ČTK22. července 2015 • 12:00
Vyhrožovali útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu
Vyhrožovali útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu
• foto: 
profimedia.cz

Italská policie zatkla dva lidi, Tunisana a Pákistánce, kteří na Twitteru jménem Islámského státu vyhrožovali útoky na známé památky. Informuje o tom agentura Reuters. 

Muži byli zadrženi ve městě Brescia poblíž Milána. Policie v prohlášení uvedla, že pětatřicetiletý Tunisan založil účet na Twitteru nazvaný "Islámský stát v Římě", kde jménem radikálů vyhrožoval útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu.

Podrobnosti oznámí policie na pozdější tiskové konferenci.

Italské bezpečnostní složky jsou už měsíce v nejvyšší pohotovosti, obávají se podle agentury AP útoků na ambasády, synagogy, kostely, Vatikán a památky.

ČTK

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější