nahoru

Babišova čistka na ministerstvu: Další odvolanou je náměstkyně pro mezinárodní vztahy Anderová

ČTK, lam1. dubna 2014 • 11:46
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Ministr financí Andrej Babiš provedl na svém úřadu další rozsáhlé personální změny. Odvolal náměstkyni pro mezinárodní vztahy Evu Anderovou, skončili také ředitelé několika odborů. Ministerstvo rovněž potvrdilo dřívější informaci, že bude k 1. dubnu odvolán náměstek pro finanční trh Radek Urban. Změny mají zvýšit efektivitu řízení ministerstva a zlepšit práci úřadu, informoval mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

K dnešnímu dni Babiš odvolal ředitele odboru Řízení a provoz ICT resortu Luďka Novotného, ředitele odboru Účetnictví a audit Petra Plesnivého a ředitele odboru Bezpečnost a krizové řízení Radomíra Kopa. Na ministerstvu financí skončil také ředitel odboru Hospodaření s majetkem státu Igor Fojtík.

Sekce Finanční trh je nově sloučena se sekcí Mezinárodní vztahy a povede ji právník Martin Pros, kterého nominovala na náměstka koaliční ČSSD. Agenda strategických společností a investičních pobídek byla převedena přímo pod Babiše. Odbor Kabinet ministra byl zrušen a místo něj vzniklo samostatné oddělení, které spadá do sekce Kabinet a řízení úřadu.

Již v únoru se novými náměstky na ministerstvu finací stali Lukáš Wagenknecht (35) pro finance, audit a provoz, Simona Hornochová (40) pro daně a Ondřej Závodský (34) pro dohled nad loteriemi a hospodaření s majetkem státu.

V pondělí ministerstvo rovněž informovalo, že ze své funkce odstoupil generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Miloslav Vaněk. Vedením úřadu bude do doby, než bude vybrán nový generální ředitel, pověřen náměstek Závodský.

ČTK, lam


Klíčová slova: babis, ministerstvo financíDiskuse ke článku