nahoru

Velký test předvolební nálady. Kterému kandidátovi byste dali svůj hlas?

pev7. ledna 2013 • 06:00
Velký test předvolební nálady. Kterému kandidátovi byste dali svůj hlas?
foto: Jan Ignác Říha

Do prezidentských voleb zbývá jen pět dnů. Jak by to vypadalo, kdyby se otevřely volební místnosti už dnes? Komu byste v prvním kole dali svůj hlas?


Na začátku listopadu jsme na webu Reflex.cz uspořádali prezidentské volby "nanečisto" v domnění, že se do oficiálního začátku voleb 11. ledna změní jen málo. A jak jsme se mýlili.Ministerstvo vnitra nejdřív vyřadilo z volby hned tři kandidáty, aby následně, po přehodnocení zpackaného přepočtu hlasů, vrátilo do hry Janu Bobošíkovou. A co víc, ještě v pátek dopoledne se nevědělo, jestli se vůbec volby kvůli ústavní stížnosti Tomia Okamury odehrají v řádném termínu. Ústavní soud ale Okamurovi nevyhověl a spekulacím byl konec.

 

Dnes už známe finální seznam 9 kandidátů (Vladimír Dlouhý i Tomio Okamura z volby definitivně vypadli) i konečný termín prvního kola volby (11. a 12. ledna).Představte si na chvíli, že byste dostali možnost zvolit svého prezidenta už dnes. Komu byste dali svůj drahocenný hlas?

 

 

Stejně jako ve skutečné prezidentské volbě zvítězí kandidát s nadpolovičním počtem hlasů. Pokud nebude nikdo zvolen v prvním kole, postoupí dva nejsilnější uchazeči o prezidentský post do druhého, rozhodujícího kola, které uspořádáme zítra.Hlasování bylo ukončeno.

 

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku