nahoru

Švédové mají novou zábavu – kreslí do sněhu obrovské penisy. Považují to za umění

Daniel Baret23. ledna 2016 • 17:00
Švédové mají novou zábavu – kreslí do sněhu obrovské penisy. Považují to za umění
foto: Facebook

Mnoho Švédů to pobavilo, ale některé naopak pobouřilo. Minulý víkend někdo nakreslil do sněhu na zmrzlý kanál v Královském parku (Kungsparken) ve městě Göteborg několikametrový penis. Po stížnostech starších občanů byla „malba“ úředně odstraněna. Jenže v reakci na to vznikla facebooková skupina s názvem „Obnovení sněhového penisu“. Ve čtvrtek nad ránem pak na jiném místě města vznikl penis o velikosti několik desítek metrů, který byl dokonce vytvořen pomocí rolby.

Zatímco k prvnímu „dílu“ se ještě nikdo nepřihlásil, to druhé má svého autora. Je jím Emilian Sava a několik jeho přátel. Sava pracuje v Göteborgu pro jednu úklidovou firmu a vytvořil penis tak velký, že celý je vidět jenom z výšky.

Pro místní noviny GT tvrdil, že se jedná o „umělecké dílo“ a nikdo by ho neměl narušovat. „Doufám, že tím zahajuji nový trend v umění,“ dodal pak pro známý švédský deník Aftonbladet.

Mezitím získala jeho skupina na Facebooku necelých 4 tisíc přátel.

Ne každému se ale podobná kratochvíle líbí, zejména starší občané si na podobné obrázky stěžují u úřadů.

Teď už je jen otázkou, kdy začnou sněhové penisy vznikat i jinde a kdy se někdo přidá i v Česku.Klíčová slova: penis, fotogalerie, sníh, ŠvédskoDiskuse ke článku