nahoru

Chcete dům na jednom z nejkrásnějších míst Norska? Stojí jen 3 koruny! Stačí ho opravit

fra 16. března 2015 • 08:00
Chcete dům na jednom z nejkrásnějších míst Norska? Stojí jen 3 koruny! Stačí ho opravit
foto: finn.no

Norský ostrov Buøya je krásný, má i vlastní malou písečnou pláž, přesto je neobydlený. Proč? Nachází se na okraji Severního polárního kruhu a není zde žádné teploučko. Je to ale romantické místo s neporušenou přírodou. A nabízí se zde k prodeji dům, který stojí pouhou jednu norskou korunu, tedy v přepočtu něco více než 3 české koruny. Dům teď můžete koupit i vy. Že to má háček? Jistě.

Poslední nájemník se z tohoto opuštěného místa odstěhoval už v roce 1970. Teď ho ale jeho majitel Kent Karlsen nabídl k prodeji na webu Finn.no, což je norská verze eBay. A jaký to má háček? O tom hovořil vlastník s webem thelocal.no.

„Dům prodám pouze zájemci, který se mi zaručí, že dům zachrání, že ho opraví,“ vysvětluje Karlsen. A to už samozřejmě nebude nijak levná záležitost, zvlášť v tak drahé zemi, jakou Norsko je. Majitel přesto doufá, že se někdo nakonec najde. Několik zájemců se už prý přihlásilo.

Klimatické podmínky pro život jsou na opuštěné Buøye složité a zásobování je také velmi problematické. Lépe řečeno vše stojí moc peněz. Dům by se dal podle odborníků ale určitou část roku využívat jako malý hotel. Samozřejmě bylo by to pouze pro lidi, kteří mají rádi samotu a klid.

Šanci má zatím podle všeho každý.

fra


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře