nahoru

Na Ibize otevřou nejdražší restauraci světa – menu pro jednoho přijde na 42 tisíc korun

Daniel Baret 17. dubna 2014 • 19:30
Ibiza
Ibiza
• foto: 
YouTube.com

Jmenuje se Sublimotion, bude od 1. června v hotelu Hard Rock na španělském ostrově Ibiza, a bude to vůbec nejdražší restaurace světa. Menu pro jednoho člověka má stát až 1500 euro, což je v přepočtu téměř 42 tisíc korun. Informaci přinesl web thelocal.es.

Šéfkuchařem bude Paco Roncero, který má už dvě michelinské hvězdy. Restaurace bude kromě ceny výjimečná i v mnoha dalších směrech. Vejde se do ní pouze 12 hostů. Nepůjde pouze o jídlo, ale připraven je s pomocí zvláštních efektů kompletní multimediální zážitek, včetně stolu, který bude zákazníkům hrát a svítit pod rukama. Vše má doprovázet speciálně naaranžovaná hudba, vzduch bude prosycen vůněmi jídel, která se budou právě podávat. Kuchaři a číšníci se budou převlékat podle jídla, které vám bude v ten moment servírováno.

Kolik lidí si podobný zážitek nenechá ujít, je otázkou. Ani ty nejdražší restaurace světa (například Kitcho v japonském Tokiu) se totiž k ceně 1500 euro za jídlo nikdy ani nepřiblížily. Kitcho si účtuje kolem 450 euro na osobu za návštěvu.

Na videu uvidíte, co se na Ibize chystá.

Daniel Baret


Diskuse ke článku