nahoru

Ukrajinský miliardář si koupil stanici londýnského metra

jan 30. listopadu 2013 • 13:00
Metro Londýn
Metro Londýn
• foto: 
profimedia.cz

Nejmenovaný ukrajinský miliardář si koupil od britského ministerstva obrany zanedbanou stanici metra Brompton Road v Londýně za 50 milionů liber šterlinků (to je asi 81 845 milionu amerických dolarů).

Ukrajinský zákazník nabídl v dražbě o stanici, která má rozlohu 2601 metrů čtverečních, vyšší cenu, než královská rodina Kataru. Teď plánuje přestavět Brompton Road v luxusní apartmá, oznámila média.

Stanice Brompton Road na trase Piccadilly byla otevřena v roce 1906, avšak už v roce 1934 byla zavřena kvůli malému počtu cestujících.

Zprávu přinesl server Hlas Ruska. Podobných objektů bude jistě po Evropě víc. Třeba se najde nějaký východní miliardář z Arábie nebo Ruska, který by třeba využil tunel Blanka, kdybychom ho náhodou sami nedostavěli. Mohly by tam být například gigantické solné jeskyně. Přinejhorším by se tam mohlo za nějaké peníze natočit pokračování Bonda či další díl Mission Impossible.

jan


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.