nahoru

Pomalovaní naháči v ulicích San Francisca: Prohlédněte si originální street art

Lucie Drugdová1. září 2013 • 16:00
Pomalovaní naháči v ulicích San Francisca: Prohlédněte si originální street art
foto: Abraham Menor

Když byste se procházeli po ulicích San Francisca, určitě by vás uchvátily originální graffiti. Tina Merry ale posunula street art do úplně nové roviny. Když se totiž na nástěnné malby pozorně zadíváte, zjistíte, že součástí některých jsou také nazí lidé.

Pokud jste viděli klip k písni „Somebody that I used to know“ od Gotye, určitě jste ocenili jeho nápaditost. Postavy, které jsou pomalovány na nahém těle ornamenty přesně tak, aby splynuly s prostředím, jsou velkou specialitou umělkyně Tiny Merry.

Putin jako gay a Medveděv v podprsence. Kvůli obrazu teď utíká malíř z Ruska

Ta přesně tuto techniku využila v ulicích San Francisca, když „naháče“ postavila k malbám na zdích tak, aby vypadali, že jsou součástí celého díla. Nadání této umělkyně pro body art je v San Franciscu velmi populární, protože nahota je tam prý oslavována jako tradice.

 

Udělat z modelů živá plátna trvá podle slov Tiny Merry asi čtyři až osm hodin a často se také může stát, že je příprava tohoto projektu delší, než jeho životnost. Věrohodně a realisticky bohužel působí pouze tak dlouho, dokud dokáží lidské obrazy stát ve své pozici. Při každém pohybu totiž barva na jejich tělech praská.

 

Lucie DrugdováSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější