Street art v v San Franciscu

Street art v v San Franciscu Zdroj: Abraham Menor

Street art v v San Franciscu
Street art v v San Franciscu
Street art v v San Franciscu
Street art v v San Franciscu
8
Fotogalerie

Pomalovaní naháči v ulicích San Francisca: Prohlédněte si originální street art

Když byste se procházeli po ulicích San Francisca, určitě by vás uchvátily originální graffiti. Tina Merry ale posunula street art do úplně nové roviny. Když se totiž na nástěnné malby pozorně zadíváte, zjistíte, že součástí některých jsou také nazí lidé.

Pokud jste viděli klip k písni „Somebody that I used to know“ od Gotye, určitě jste ocenili jeho nápaditost. Postavy, které jsou pomalovány na nahém těle ornamenty přesně tak, aby splynuly s prostředím, jsou velkou specialitou umělkyně Tiny Merry.

Ta přesně tuto techniku využila v ulicích San Francisca, když „naháče“ postavila k malbám na zdích tak, aby vypadali, že jsou součástí celého díla. Nadání této umělkyně pro body art je v San Franciscu velmi populární, protože nahota je tam prý oslavována jako tradice.

 

Udělat z modelů živá plátna trvá podle slov Tiny Merry asi čtyři až osm hodin a často se také může stát, že je příprava tohoto projektu delší, než jeho životnost. Věrohodně a realisticky bohužel působí pouze tak dlouho, dokud dokáží lidské obrazy stát ve své pozici. Při každém pohybu totiž barva na jejich tělech praská.