Klaus mladši, Čaputová, Trump: Na koho vsadit ve volbách? | Reflex.cz
nahoru

Podle sázkové kanceláře jsou favority prezidentských voleb Klaus mladší, Trump a Čaputová

Viliam Buchert28. března 2019 • 18:00
Václav Klaus ml., Zuzana Čaputová, Donald Trump
Václav Klaus ml., Zuzana Čaputová, Donald Trump
• foto: 
ČTK

Podobně jako některé průzkumy se někdy i sázkové kanceláře mýlí ve svých odhadech, jak dopadnou politická klání. Jenže kanceláře jsou většinou reálnému výsledku blíže než ostatní, protože zohledňují mnohem více parametrů a svoji nabídku prakticky každý den upravují. Zajímavé je, kdo jsou například podle Fortuny, jedné z největších českých sázkových kanceláří, favorité prezidentských voleb v Česku, v USA a na Slovensku.

Na Slovensku proběhne druhé kolo prezidentských voleb již v sobotu 30. března. Postoupili do něj právnička Zuzana Čaputová a místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. Čaputová dostala v prvním kolem přes 40 procent hlasů a její soupeř jen necelých 19 procent. Podle Fortuny je prakticky rozhodnuto, což se shoduje nejenom s posledním průzkumem u našich sousedů, ale i míněním veřejnosti a tamních médií. Na Čaputovou je proto nízký kurz 1,02. To znamená s její výhrou se najisto počítá a na sázce nelze získat moc peněz. Naopak na Šefčoviče je kurz 15:1. Z tohoto pohledu by se musel stát zázrak, kdyby zvítězil.

Analytik: Jsme jako ovce na porážku, zrušte si Facebook. Ukradl vaši identitu a je…

V případě České republiky jsou prozatímní sázky jen takovým odhadem, protože zatím nevíme, kdo bude ve skutečnosti na prezidenta či prezidentku kandidovat. Ostatně pokud Miloš Zeman dokončí celý svůj druhý mandát, tak skončí v roce 2023. Pozoruhodné ale je, že podle zmíněné sázkové kanceláře má dnes největší šance Václav Klaus mladší, který byl nedávno vyloučen z ODS. Kurz je 7:1. Sám Klaus ale zatím na dotazy, zda by kandidoval, odpovídá, že ještě nemá potřebné zkušenosti. Jeho pohled a názor se samozřejmě mohou změnit.

Na druhém místě je někdejší prezidentský kandidát a dnešní senátor Pavel Fischer. Ten velmi aktivně vystupuje v otázkách zahraniční politiky a je silným oponentem Zemana.

Nahota míří do Prahy. V Česku se otevře první galerie skutečně nahých lidí na světě

Další možní kandidáti mají už daleko horší kurz. Například senátor Marek Hilšer 15:1, premiér Andrej Babiš 20:1, senátor Jiří Drahoš a předseda horní komory parlamentu Jaroslav Kubera 25:1. Zajímavý je kurz 15:1 u vrchní pražské státní zástupkyni Lenky Bradáčové. Těžko ale předpokládat, že by do podobné volby šla. V nabídce jsou i bizarní tipy. Jako třeba hokejista Jaromír Jágr s kurzem 68:1, což má být zřejmě vtip a odkaz na číslo dresu, který nosí. Pěvecká legenda Karel Gott má 1000:1. V těchto případech jde spíše jen o tom, aby byla současná nabídka pestřejší.

V případě Spojených států amerických má současný prezident Donald Trump nejlepší kurz ze všech možných kandidátů a to 2,6 ku jedné. Trump je sice extravagantní a nevyzpytatelný, ale v mnoha věcech se mu daří, proto není jeho další vítězství vůbec vyloučeno. Volby v USA proběhnou v listopadu příštího roku.

Karel Steigerwald: Kauza Babiš? Konflikt mezi zločinem a úspěchem
Karel Steigerwald 27. března 2019 • 13:26

Karel Steigerwald: Kauza Babiš? Konflikt mezi zločinem a úspěchem

Adolf Hitler chtěl být umělcem, ale jeho 35 obrazů dokazuje, že to byla marná snaha




Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Eva Vorlíčková-Holzmannová: Těžký život se slavným komikem Felixem, který zažil Wehrmacht i tuberkulózu
PREMIUM X Robert Johnson: Bluesový král upsal duši na rozcestí ďáblu. Jeho písně ovlivnily Rolling Stones i Boba Dylana
PREMIUM X Černobyl nadchnul diváky i kritiky a vytvořil globální „wow efekt“. HBO šlape i po odchodu legendárního šéfa
PREMIUM X Dva zcela odlišné světy stojící nesmiřitelně proti sobě, to je obraz dnešní české společnosti

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější