nahoru

ANO: Strana důchodců za životní jistoty

Petr Sokol 20. září 2021 • 17:20
ANO: strana důchodců za životní jistoty
ANO: strana důchodců za životní jistoty
• foto: 
Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Preference hnutí ANO z pásma pod dvaceti procenty opět šplhají nad hranici 25 procent. Mohlo by se dokonce zdát, že Andrej Babiš má šanci přiblížit se svému zisku z minulých sněmovních voleb, v nichž na podzim 2017 bral skoro přesně 30 procent hlasů. Pohled do průzkumů ale naznačuje, že jeho letošní voličstvo bude jiné než minule.

Zeman 2.0 turbo

Andreji Babišovi se totiž za poslední čtyři roky podařilo dokončit maximální opanování levicového voličského prostoru. Svou vládní politikou i doprovodnou permanentní kampaní „vykradl“ další velkou část pevných voličských jader obou tradičních levicových stran. Komunisté proto teď balancují nad propastí pěti procent, sociální demokraté jsou ve většině průzkumů už měsíce pod touto hranicí.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčněVolby 2021

 

Volební programy Glosář Bohumila Doležala

Výsledky voleb

Kompletní přehled k parlamentním volbám 2021. Přinášíme aktuální informace o politických stranách, rady jak si zařídit voličský průkaz, jak se stát členem volební komise. Může vás zajímat také přehled budoucích voleb

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.