nahoru

Okamura má dobré myšlenky, ale nenabízí řešení. Exekuční řád bych přetrhala, říká Denisa Rohanová

Oliver Adámek, swp 8. prosince 2022 • 12:00
Video se připravuje ...
Denisa Rohanová - celý rozhovor o kandidatuře OPRAVA
• video: 
Reflex.cz

Mezi kandidáty na prezidenta všechny překvapilo jméno Denisy Rohanové. Aktivistka a předsedkyně České asociace povinných se zabývá pomocí lidem v exekuci, nedávná akce Milostivé léto jim dle Rohanové příliš nepomohla. „Lidi o exekucích neradi mluví a slyší, prezident by taková témata měl otevírat,“ říká v rozhovoru ze série Prezident X.

Rohanová nasbírala podpisy pro kandidaturu v období mezi loňskými parlamentními volbami a ustavující schůzí sněmovny. Získala je od tehdy dosluhujících poslanců, z nichž většina ve volbách nebyla znovu zvolena (například ministr Hamáček). „Sbírala jsem podpisy v době, kdy na tom byl Miloš Zeman velice špatně,“ mluví Rohanová otevřeně o tom, že si podpisy připravila pro situaci, kdy by se volby konaly dřív.

Co by podle Rohanové skutečně pomohlo lidem v exekuci a proč by nechtěla, aby čeští občané chodili bojovat na Ukrajinu? A jak se dívá na názory Tomia Okamury, za jehož hnutí dříve kandidovala v komunálních volbách? To se dozvíte v rozhovoru v úvodu článku.

Oliver Adámek, swpPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.