nahoru

Marek Hilšer: Odstupovat nebudu, ve SPOLU jsou devadesátkové vlivy

Oliver Adámek, swp 6. prosince 2022 • 12:00
Video se připravuje ...
Marek Hilšer - celý rozhovor ke kandidatuře OPRAVA
• video: 
Reflex.cz

Marek Hilšer letos opět kandiduje na prezidenta. Jak vnímá výzvy k odstoupení a proč je přesvědčen, že napodruhé může vyhrát? A proč je dle něj v pořádku, že si kvůli státním příspěvkům za mandát v senátu založil vlastní politickou stranu? „Je to férové, jiným senátorům jejich strany například platí kampaně právě z těchto peněz,“ říká Hilšer v rozhovoru v rámci série Prezident X.

Marek Hilšer kandidoval na prezidenta již v roce 2018, tehdy skončil překvapivě na pátém místě a získal přes 8 procent hlasů. Následně se dostal do senátu. Jeho kandidaturu mnozí označují za kampaň pro další senátní volby, spekuluje se o tom, že Hilšer odstoupí a podpoří jednoho z favoritů – Petra Pavla či Danuši Nerudovou. „Odstoupil bych jen v případě, že by do druhého kola mohli postoupit dva nedemokratičtí kandidáti,“ říká dále v rozhovoru.

Proč je Hilšer přesvědčený, že má být prezidentem? A jak jde dohromady jeho nadstranickost s tím, že je v senátu členem klubu hnutí STAN? Na to a mnoho dalšího odpovídá v rozhovoru v úvodu článku.

Oliver Adámek, swpPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.