Komunální volby 2018 | Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO | Reflex.cz
nahoru

Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO

Markéta Žižková, info.cz21. října 2018 • 07:00
Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO
foto: http://www.janricar.cz

Byl hlavní příčinou neúspěchu Babišovy strany ANO v Praze její lídr Petr Stuchlík? „Byl jsem rád za to, že přišel. Ale nebyl jsem rád za to, že hned došlo k výměně lídra. Já jsem od začátku říkal, že by bylo dobré, kdyby tam ten člověk byl, ale Petr Stuchlík bohužel přišel moc pozdě. Už dříve proběhly vnitrostranické primárky a tu výměnu pak veřejnost nemusela vnímat tolik pozitivně,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ šéf pražské organizace ANO Jan Říčař.

Premiér říká, že pražská organizace nevnesla do kampaně žádnou přidanou hodnotu. Je pravda, že jste „nemakali“?

Až budu s panem premiérem tyto věci hodnotit, tak mě bude samozřejmě zajímat, co tím myslel. Za pražskou organizaci mohu říct, že jsme měli zhruba pět set a více kontaktních akcí, že jsme každé ráno byli na metrech a dopravních uzlech, rozdávali noviny a letáky. Zúčastnili jsme se všech centrálních akcí plus jsme organizovali velké akce na úrovni jednotlivých městských organizací.

Paralelně k centrální kampani to byla dle mého názoru největší oblastní kampaň. Myslím, že jsme do toho dali vše, co bylo v našich silách.

Ve chvíli, kdy jste nastupoval do čela pražské organizace, tak o vás předseda hnutí mluvil jako o někom, kdo zachrání ANO v hlavním městě. Teď po volbách vás vyzývá k rezignaci. Berete to tak, že jste zklamal jeho očekávání? Zvažujete odstoupení?

Nevím, jestli mohou být naděje vkládány do jedné osoby. To musí být týmová souhra. Ve chvíli, kdy se dělají změny mimo pravomoci toho člověka, do kterého jsou vkládány naděje, tak je to velice složité.

Já jsem svůj mandát dal nikoliv k dispozici, ale konzultoval jsem to za prvé se zastupitelským klubem, který dal plnou, jednohlasnou podporu vedení pražské organizace.

Celý rozhovor si přečtěte na info.cz >>>

Markéta Žižková, info.czPrezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden Bernie Sanders Kamala Harrisová

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější