Komunální volby 2018 | Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO | Reflex.cz
nahoru

Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO

Markéta Žižková, info.cz21. října 2018 • 07:00
Stuchlík neměl být lídr. Babiš si ho prosadil přes můj nesouhlas, říká šéf pražské organizace ANO
foto: http://www.janricar.cz

Byl hlavní příčinou neúspěchu Babišovy strany ANO v Praze její lídr Petr Stuchlík? „Byl jsem rád za to, že přišel. Ale nebyl jsem rád za to, že hned došlo k výměně lídra. Já jsem od začátku říkal, že by bylo dobré, kdyby tam ten člověk byl, ale Petr Stuchlík bohužel přišel moc pozdě. Už dříve proběhly vnitrostranické primárky a tu výměnu pak veřejnost nemusela vnímat tolik pozitivně,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ šéf pražské organizace ANO Jan Říčař.

Premiér říká, že pražská organizace nevnesla do kampaně žádnou přidanou hodnotu. Je pravda, že jste „nemakali“?

Až budu s panem premiérem tyto věci hodnotit, tak mě bude samozřejmě zajímat, co tím myslel. Za pražskou organizaci mohu říct, že jsme měli zhruba pět set a více kontaktních akcí, že jsme každé ráno byli na metrech a dopravních uzlech, rozdávali noviny a letáky. Zúčastnili jsme se všech centrálních akcí plus jsme organizovali velké akce na úrovni jednotlivých městských organizací.

Paralelně k centrální kampani to byla dle mého názoru největší oblastní kampaň. Myslím, že jsme do toho dali vše, co bylo v našich silách.

Ve chvíli, kdy jste nastupoval do čela pražské organizace, tak o vás předseda hnutí mluvil jako o někom, kdo zachrání ANO v hlavním městě. Teď po volbách vás vyzývá k rezignaci. Berete to tak, že jste zklamal jeho očekávání? Zvažujete odstoupení?

Nevím, jestli mohou být naděje vkládány do jedné osoby. To musí být týmová souhra. Ve chvíli, kdy se dělají změny mimo pravomoci toho člověka, do kterého jsou vkládány naděje, tak je to velice složité.

Já jsem svůj mandát dal nikoliv k dispozici, ale konzultoval jsem to za prvé se zastupitelským klubem, který dal plnou, jednohlasnou podporu vedení pražské organizace.

Celý rozhovor si přečtěte na info.cz >>>

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme
Miroslav Cvrček 7. října 2018 • 00:35

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme

21 naprosto nečekaných fotografií známých osobností

Markéta Žižková, info.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější