nahoru

Dronem nad Černou Horou. Chudoba ve stínu přírodního bohatství a mafie

Jiří Liebreich, E15.cz 28. září 2018 • 11:41
Video se připravuje ...
Dronem nad Černou Horou
• video: 
Jiří Liebreich

Drobná země s velmi silnými a agresivními lidmi schopnými rozpoutat třetí světovou válku. Tak nedávno charakterizoval obyvatele Černé Hory americký prezident Donald Trump. Zatímco mocný muž a půlmilionový balkánský trpaslík teprve hledají cestu k vzájemnému porozumění, naší výpravu si chudá i bohatá země získala rychleji, než bys řekl „dobro došli“.

A to jsme neletěli Air Force One, nýbrž se pětadvacet hodin kodrcali postarším autobusem z Prahy přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko až do malého městečka Plav na severovýchodě země. Ačkoliv jsem v průběhu cesty nacházel úsměvy na tvářích ostatních účastníků zájezdu stejně obtížně jako vlastní síly vystoupat na první naplánovaný vrchol, po jeho zdolání bylo jasno: stálo to zato.

Naskytl se nám totiž výhled na majestátní skalní masiv tvořící pomyslnou hranici mezi Černou Horou a Albánií. Ohromující. V ten moment jsme na Černou Horu nehleděli jako na chudou zemi, ale na zemi překypující přírodním bohatstvím. To ale kandidát do EU zpeněžit neumí a turistický ruch může například sousednímu Chorvatsku jenom závidět.

Článek si dočtěte na webu E15.cz >>>

Jiří Liebreich, E15.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.