Korzety proklatě úzko: Steampunková bohyně Lady Mechanika v češtině! | Reflex.cz
nahoru

Korzety proklatě úzko: Steampunková bohyně Lady Mechanika v češtině!

Ivan Adamovič22. července 2017 • 18:00
Korzety proklatě úzko: Steampunková bohyně Lady Mechanika v češtině!
foto: Archiv

Lady Mechanika se nenarodila. Vyrobili ji. Byl to trochu masakr. Padla na to značná část Tank Girl, a jak ta, panečku, uměla dělat kravál! V těle jejího příběhu ale najdete také pořádné flákoty z Wolverina, hrubě přišité, tohle rozhodně nebyla estetická chirurgie. Jeho pátrání po vlastní minulosti a jeho biologicko-mechanické paže posloužily ke zrodu nové monstrozity, byť pro muže poněkud přitažlivější. Tělo bylo posléze infikováno ďábelským semenem Hellboyovým a jeho vybraným chováním k příšerkám všeho druhu. Ale to nestačilo, přispěchat musel ještě viktoriánský gentleman z paralelních časů Luther Arkwright, syn Bryana Talbota, a vtiskl mechanické Lady polibek vonící párou a kolomazí.

Tak přišla Lady na svět. Vytoužené dítě jednoho muže jménem Joe Benitez. V dnešní době již mohou být muži otcem, proč ne. Zvláště když mají vdechnout život postavě žijící na papíru, eventuelně monitoru počítače. Tenhle Joe, talentovaný výtvarník, musel dlouhá léta plodit potomky jiným, byl zajatcem příběhů druhých, od Supermana s Batmanem po Supergirl. Před dvěma lety dal otročení vale a stal se otcem i matkou dívce se zářivě rudýma očima, vosím pasem a ocelovým stiskem. Jak by ne, když má paže z kovu, zatímco tělo bolestně lidské. Americký komiksový kreslíř a nyní i scenárista Benitez si založil vlastní nakladatelský podnik, aby mohla jeho biomechanická dcera žít, zajištěná a relativně osvobozená od korporátních mechanismů komiksové továrny.

Táhněte do prdele, nadávala žena muslimce. Pak ji zkopala a škrtila. Incident řeší…

Takže tu máme ultrasexy dívku, která je ovšem trochu netykavá. Když na ni někdo sáhne, je odmrštěn na druhý konec místnosti. Kyborgové jako ona mají zřejmě trochu problémy s genderem, a tudíž i s vlastní rolí. Chovají se tedy spíš jako chlap, aspoň než si vyjasní, kdo vlastně jsou. A to je, oč tu běží. Lady Mechanika pátrá po podobných biomechanických hybridech, ovšem pátrá po nich také největší zbrojař Británie, jistěže s mnohem temnějšími úmysly.

Děj se valí vpřed jako parní stroj, neboť jsme ve věku páry, v alternativním devatenáctém století plném pokročilých technologií, jinými slovy v žánru zvaném steampunk. Ten je v česky vydávaném komiksu ještě poměrně neznámou končinou a Lady Mechanika v překladu Richarda Klíčníka, kterou před měsícem vydalo nakladatelství Argo, je docela vítaným prokopávačem dveří do tohoto světa.

Pravda, scenárista v jedné osobě s kreslířem je trošku upovídaný a nový Alan Moore z něj asi nikdy nebude, zkrátka scénář je popisný a lehce těžkopádný, není-li to oxymoron. Všechno ale dohání kresebná linka a péče o detail. Po výtvarné stránce voláme bravo! Škoda, že se toho nedožil Alfons Mucha, tomu by se neskrývaně secesní varianty obálek tohoto dílka i lepé tvary hlavní hrdinky líbily a mohl by navázat Steampunkovou epopejí. To by dnes Japonci teprve koukali.

Video z třetího dne na Colours: Návrat legendy, šílenec v červeném a JXD na plátně
Video z třetího dne na Colours: Návrat legendy, šílenec v červeném a JXD na plátně
Historik hledá Stalinovy masové hroby. Začal vadit Putinovi a teď mu hrozí 15 let vězení

 

Ivan Adamovič


Klíčová slova: komiksová sobota, kultura, recenze


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,140
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější