nahoru

Režisér Petr Zelenka se vrací po 7 letech. S komedií o mnichovské zradě

vib 9. září 2015 • 16:00
Herečka Jana Plodková hraje v novém snímku Petra Zelenky.
Herečka Jana Plodková hraje v novém snímku Petra Zelenky.
• foto: 
Ztraceni v Mnichově

Režisér Petr Zelenka, tvůrce divácky velmi úspěšných komedií Knoflíkáři, Rok ďábla a Příběhy obyčejného šílenství, se po sedmi letech vrací s novým snímkem Ztraceni v Mnichově. Ten natočil podle vlastního námětu a scénáře. Jak je u jeho filmů obvyklé, jedná se o kombinaci reality a fikce, často až na hranici absurdity.

O co tedy ve filmu jde?

Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Édouardu Daladierovi (to byl francouzský politik a historik, jako premiér byl zástupcem Francie na ostudné Mnichovské dohodě, která byla podepsána v září 1939 a na jejímž základě Hitler obsadil část Československa), se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnicha. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem opakuje některé věty a prohlášení. Papouška pak za dramatických okolností unese český novinář Pavel a rozpoutá mezinárodní politický skandál.

Je neobvyklé, že dvě třetiny snímku tvoří „film o filmu“ – hodinový hraný dokument ze zákulisí natáčení.

V hlavních rolích se kromě papouška představí Martin Myšička, Marek Taclík, Tomáš Bambuška či Jana Plodková.

Film jde do českých kin 22. října.

Podívejte se na trailer k filmu:

Video se připravuje ...
Traile k filmu Ztraceni v MnichoveVIDEO Falcon

vib


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře