Ukázka z výstavy Femmes, která ja k vidění v Táboře

Ukázka z výstavy Femmes, která ja k vidění v Táboře Zdroj: Radka Dušková, Jan Procházka

Autoří výstavy Radka Dušková a Jan Procházka
Ukázka z výstavy Femmes, která ja k vidění v Táboře
Ukázka z výstavy Femmes, která ja k vidění v Táboře
Ukázka z výstavy Femmes, která ja k vidění v Táboře
7
Fotogalerie

Analogové fotografie: Kdo si myslel, že starou techniku porazí nástup smartphonů, tak se mýlil

Udělat si dnes fotku nebylo nikdy jednodušší, přesto obliba analogových fotografií stále roste. Od roku 2015 zaznamenali prodejci zvýšenou poptávku, která následně zesílila během covidové pandemie. Stará analogová technika je přesným opakem toho, na co je dnes mladá generace zvyklá, vyžaduje trpělivost a rozvahu. Na tom se shoduje i autorská dvojice z Olomouce, která používá výhradně analogový fotoaparát. Radka Dušková a Jan Procházka zahájili v Táboře výstavu Femmes, která potrvá do 10. ledna.

Výstava Femmes se skládá z 26 fotografií a velká část z nich vznikla klasickou cestou v temné komoře. Návštěvníci je poznají na první pohled. Jsou trochu jiné než klasicky vytištěné fotky. Mají jinou atmosféru a najdete na nich i nedokonalosti, které patří k analogu.

Jak už název napovídá, ústředním tématem jsou ženy. „Rádi pracujeme s nahotou a přirozeností, ale taky si často hrajeme a vytváříme modelkám role. Vždycky jsou to ale silné a sebevědomé ženy, to všechny fotky spojuje,” řekla k tématu Radka Dušková, spoluautorka projektu. Zajímavostí jsou i rámy, které si Jan Procházka vyrábí sám. Průmyslové rámy podle jeho slov nezapadají do konceptu analogové techniky.

Výstava bude k vidění od 19. října do 10. ledna ve spolkovém domě Střelnice v baru Aux v Táboře.