Palec nahoru pro Trumpa: Zastavil Obamovy peníze pro Palestince | Reflex.cz
nahoru

Palec nahoru pro Trumpa: Zastavil Obamovy peníze pro Palestince

Jiří X. Doležal26. ledna 2017 • 16:30
Donald Trump.
Donald Trump.
• foto: 
ČTK

První kroky nového amerického prezidenta v jeho úřadu mne naplňují neskrývaným nadšením a opravdu se směju, jak moc svět takového amerického prezidenta potřeboval. Když sluníčkář Obama na poslední chvíli v úřadě přidělil Palestincům balík, Trump zatrhl jeho proplacení.

Velmi rozhořčené palestinské informační zdroje izraelského deníku The Times of Israel sdělily jeho redaktorům, že prachy od Obamy nepřijdou. Trumpova administrativa zmrazila jejich výplatu. A mně to zvedlo náladu jak máloco. Protože z peněz a materiální pomoci, jež do Gazy naše civilizace posílá, se platí teror proti Židům a z cementu, který jim tam dodáváme na obnovu válkou zničených bytových domů, dělají podzemní tunely do Izraele. Aby jimi mohli posílat bombové útočníky, případně jimi unášet Židy do Gazy.

Zopakujme si horká data o podpoře Palestinců Američany: Obama těsně před koncem svého mandátu „přiklepl“ Palestincům dotaci v přepočtu víc než pět miliard korun. Peníze měly být použity na rekonstrukci a na přípravu demokracie na západním břehu a v pásmu Gazy.

Proč feministkám nevadí islám, ale Trump?
Michal Semín 25. ledna 2017 • 12:32

Proč feministkám nevadí islám, ale Trump?

Už sama myšlenka demokratizace Gazy, ovládané teroristickou islamistickou organizací Hamás, je taková dost obamovská — je to něco jako pokoušet se zakládat demokracii na území kontrolovaném Islámským státem. Podobné platby palestinským teroristům jsou však dobrou tradicí jak amerických demokratů, tak Evropské unie. Nějak ten moderní levičácký antisemitismus prostě vybublat musí, když je ho plná celá postmoderní intelektuální levice.

Ve středu oznámilo ministerstvo zahraničí Spojených států, že platbu pozdrží do doby, než bude úřadovat nový (Trumpův) ministr, a že k platbě dojde jen tehdy, když s ní bude souhlasit a potvrdí ji. Což je vzhledem k Trumpově realistickému postoji k izraelsko-palestinskému konfliktu poměrně málo pravděpodobné.

Černobílé vidění sluníčkářů: Obama je sympaticky barevný, Trump nesympaticky obarvený

Takže i když média apriorně nasadila Trumpovi psí hlavu, jsou jeho první kroky v úřadě racionální a budí důvěru. Jak důsledná podpora Izraele, kterou vyjádřil opakovaně, tak zaražení dotace Palestincům a stavba mexické zdi, jež je pro jižní státy USA jedinou záchranou, ukazují, že je to realista. Že nešel do politiky hájit genderové ideje pochycené na katedře kulturní antropologie, ale zájmy Američanů. Jen ten přeliv by fakt měl doladit.

Vyhladím islámský terorismus z povrchu světa! Pusťte si Trumpův první projev s českými …
Internet zesměšňuje Trumpova nejmladšího syna. Zastala se ho dcera Clintonové
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější