Němci lžou o kriminalitě migrantů, čísla je usvědčují | Reflex.cz
nahoru

Němci lžou o kriminalitě migrantů, čísla je usvědčují

Jiří X. Doležal10. června 2016 • 14:45
Němci lžou o kriminalitě migrantů, čísla je usvědčují
foto: Metropolico.org (CC BY-SA 2.0)

Německá vláda poprvé zveřejnila údaje o kriminalitě imigrantů. A je to taková síla, že spolkové ministerstvo vnitra začalo okamžitě lhát a přesvědčovat veřejnost o správnosti sluníčkářských postojů. Pojďme se na čísla podívat objektivně, ne manipulativně.

„Přistěhovalci nepáchají více trestné činnosti než Němci,“ prohlásila mluvčí německého ministerstva vnitra.

Šlo o reakci na zprávu Spolkového kriminálního úřadu, která překonala tlak politické korektnosti a zveřejnila zprávu o kriminalitě migrantů v prvním čtvrtletí letošního roku. Pro němčiny znalé je zde.

Pro němčiny neznalé shrnuji: Imigranti spáchali (nebo se pokusili) za první tři měsíce letošního roku šedesát devět tisíc trestných činů, což je strašně moc. Kdybych byl německý vládní sluníčkář, asi by mě taky při pohledu na ta čísla nenapadlo nic chytřejšího než lhát. Ale vzhledem k tomu, že nejsme ani Němci, ani sluníčkáři, ale lidé důvěřující kalkulačce, podíval jsem se na ta optimistická čísla pohledem suché statistiky. A výsledek je samozřejmě přesně opačný, než uvádí mluvčí německého vnitra.

To je otočka! Až 60 procent Němců tvrdí, že islám do jejich kultury nepatří

Zpráva o kriminalitě v Německu totiž uvádí čísla o celkové trestné činnosti. A dočteme se, že za loňský rok bylo v Německu spácháno asi 6,3 miliónu trestných činů. Takže za čtvrtrok asi 1,6 miliónu trestných činů.

Imigrantů přišlo do Německa jen za loňský rok přes milión, Němců je jedenaosmdesát miliónů. Takže když to vydělíme, vyjde nám asi dvacet tisíc trestných činů za kvartál, spáchaných v Německu dohromady – etnickými Němci, naturalizovanými cizinci a čerstvými imigranty – na jeden milión obyvatel. To je průměrná německá kriminalita. Včetně té uprchlické.

Němci nechtějí za souseda černého fotbalistu, tvrdí místopředseda pravicové Alternativy…

Kriminalita uprchlíků, kterých je za loňský rok asi 1,1 miliónu, je však mnohem vyšší. V prvním letošním kvartálu spáchali šedesát devět tisíc trestných činů, což po vydělení dává číslo asi šedesát tři tisíc zločinů na milión imigrantů.

Takže v absolutních číslech spáchají samozřejmě Němci mnohokrát víc zločinů než imigranti, a to proto, že je jich osmdesát miliónů, čerstvých imigrantů jen něco přes milión. V relativních číslech, která dávají srovnání, však vychází přesný opak toho, co říká mluvčí německého ministerstva vnitra. Na dvacet tisíc trestných činů na milión hlav za kvartál, které vycházejí v Německu průměrně, připadá šedesát tři tisíc zločinů na milión imigrantů. To znamená, že imigranti mají asi třikrát vyšší kriminalitu, než je německý průměr. Takže tvrzení paní mluvčí je sluníčková proimigrační lež.

Hnutí Pegida pobouřily fotky černošských dětí na čokoládě. Jsou to mladí fotbalisté
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější