nahoru

Reflex si podal s Jiřím Havelkou ruku na usmířenou

Milan Tesař19. července 2015 • 19:43
Reflex si podal s Jiřím Havelkou ruku na usmířenou
foto: čtk

Reflex na své diskuzní scéně během festivalu Colours Of Ostrava přivítal mimo jiné i moderátora a úspěšného divadelního režiséra Jiřího Havelku, který musel hned v úvodu čelit uštěpačné otázce, zda mu není líto, že v programu festivalu nevystoupí skupina Vanessa.

Dotaz připomenul rok a půl staré extempore v přímém přenosu České televize, kdy frontman skupiny Samir Hauser začal přímo před očima překvapeného Havelky v roli moderátora exhibovat a šňupat „kokain“ z bible. Se stejným klidem, s jakým tehdy nepříjemnou situaci ustál, se mě Jiří na oplátku zeptal, proč byla letos na jaře jeho fotka na obálce Reflexu opatřena sloganem „na sex symbol jsem starej“, když v rozhovoru uvnitř čísla věta vůbec nezazněla. Omluvil jsem se mu za potřebou redakce číslo „prodat“. Podali jsme si ruku na usmířenou a já stočil rozhovor na divadlo. Havelka se přiznal, že jedním z jeho silných inspirativních vzorů je bývalý umělecký šéf Dejvického divadla Miroslav Krobot, že dvacátníci, které učí na DAMU, se snaží za každou cenu najít nový model divadla, ale ti nejtalentovanější se nakonec stejně vrátí k jeho tradiční „kukátkové“ formě. Ve finále připustil, že by si chtěl jako další divadelní režisér – stejně jako třeba právě Krobot – zkusit natočil celovečerní film. Dosavadní pokusy prorazit na obrazovku České televize (například sitcomem z období heydrichiády) zatím končily u pilotních dílů. 


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější