Reflex si podal s Jiřím Havelkou ruku na usmířenou | Reflex.cz
nahoru

Reflex si podal s Jiřím Havelkou ruku na usmířenou

Milan Tesař19. července 2015 • 19:43
Reflex si podal s Jiřím Havelkou ruku na usmířenou
foto: čtk

Reflex na své diskuzní scéně během festivalu Colours Of Ostrava přivítal mimo jiné i moderátora a úspěšného divadelního režiséra Jiřího Havelku, který musel hned v úvodu čelit uštěpačné otázce, zda mu není líto, že v programu festivalu nevystoupí skupina Vanessa.

Dotaz připomenul rok a půl staré extempore v přímém přenosu České televize, kdy frontman skupiny Samir Hauser začal přímo před očima překvapeného Havelky v roli moderátora exhibovat a šňupat „kokain“ z bible. Se stejným klidem, s jakým tehdy nepříjemnou situaci ustál, se mě Jiří na oplátku zeptal, proč byla letos na jaře jeho fotka na obálce Reflexu opatřena sloganem „na sex symbol jsem starej“, když v rozhovoru uvnitř čísla věta vůbec nezazněla. Omluvil jsem se mu za potřebou redakce číslo „prodat“. Podali jsme si ruku na usmířenou a já stočil rozhovor na divadlo. Havelka se přiznal, že jedním z jeho silných inspirativních vzorů je bývalý umělecký šéf Dejvického divadla Miroslav Krobot, že dvacátníci, které učí na DAMU, se snaží za každou cenu najít nový model divadla, ale ti nejtalentovanější se nakonec stejně vrátí k jeho tradiční „kukátkové“ formě. Ve finále připustil, že by si chtěl jako další divadelní režisér – stejně jako třeba právě Krobot – zkusit natočil celovečerní film. Dosavadní pokusy prorazit na obrazovku České televize (například sitcomem z období heydrichiády) zatím končily u pilotních dílů. 


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější