nahoru
Běžecký klub Reflexu

Běžecká móda nejsou jen šusťáky a jégrovky. Představujeme vám 10 kousků pro muže

Hana Němečková16. ledna 2012 • 10:15
Běžecká móda nejsou jen šusťáky a jégrovky. Představujeme vám 10 kousků pro muže
foto: Profimedia.cz

Pánská běžecká móda není tak barevná a variabilní jako ta dámská. Pestrobarevné běžecké sukýnky, které si mezi běžkyněmi našly hodně příznivkyň přece jenom u mužů-běžců zatím nebodují. V návaznosti na článek z minulého týdne vám představujeme vám deset kousků pro muže do tepla i do zimy, které odpovídají nejnovějším módním trendům.

 

1. Čepice s membránou proti větru

Čepice pro běžce se v poslední době často vyrábějí v neutrální černé barvě. Výrobci navíc začínají využívat funkční materiály dříve určené pouze pro bundy nebo kalhoty i na čepicích a rukavicích. Spodní vrstva polyesterová vrstva navíc odsává pot. Nejlepší běžecké čepice jsou velmi lehké a na hlavě je téměř neucítíte. Navíc je můžete využít i na běžkách nebo na sjezdovém svahu - bez problémů se vejdou pod lyžařskou helmu.

Náš tip: Čepice Craft Zero WS Skull Hat, orientační cena 600 Kč

 

2. Zateplené rukavice

I rukavice mají speciální vrchní vrstvu, která ruce ochrání před větrem a deštěm, zatímco podšívka udržuje ruce suché. Příjemnou inovací jsou speciální drážky na vnitřní straně, díky nimž vám z ruky nevyklouzne lahev s vodou nebo hudební přehrávač. Dalším plusem jsou reflexní prvky nebo odnímatelný kryt na palec – pro případ, že byste chtěli ovládat dotykovou obrazovku na telefonu. Při zimním běhu oceníte i jemnou froté nášivku na vnější straně rukavic, do níž si v případě nouze můžete utřít nos.

Náš tip: Brooks Vapor Dry 2 Gloves Nightlife, orientační cena 380 Kč

 

3. Barevná trička

Velká část běhací výstroje se vyrábí černé barvě. Proč se tedy neodvázat při výběru trička, kde je paleta barev rozhodně širší. S tímto „superrychlým“ vrškem vás navíc nenapadne zastavit – budete muset dostát tomu, co máte napsáno na hrudi.

Náš tip: Nike, orientační cena 450 Kč

 

4. Mikina, v níž Vás nikdo nepřehlédne

Vršků a různých mikin vhodných pro běh existuje nepřeberné množství. Důležitá je savost materiálu, který odvádí pot ze spodní vrstvy směrem ven, a ventilační systém, jenž zabraňuje přehřátí. Pokud si navíc pořídíte mikinu ve výrazné barvě, přibude Vám do výbavy kus na běhání za šera a za tmy.

Náš tip: adiZero™ reAction Pullover Sweater, orientační cena 1200 Kč

5. Bunda proti větru, dešti i zimě

Kdo už svou běhací bundu našel, potvrdí, že je při zimním běhání k nezaplacení. Speciální membrány brání profouknutí a následnému nachlazení. Odvětrávací prvky ze síťoviny a savý materiál vespod vás pak udrží v suchu. Reflexní prvky vpředu, vzadu i na rukávech sníží riziko srážky s dalšími účastníky silničního nebo sportovního provozu.

Náš tip: Nike Fanatic Hoodie, orientační cena 2100 Kč

6. Multifunkční vesta

Až bude tepleji, můžete si místo bundy oblect sofshellovou vestu. Nebude vám hrozit přehřátí, ale střed těla bude přitom zůstane v teple. Navíc ji můžete využít i při jiných sportovních a volnočasových aktivitách.

Náš tip: Salomon XT Softshell Vest, orientační cena 1900 Kč

 

7. Klasické kalhoty

Správná dáma, která chodí do společnosti má mít v šatníku takzvané "malé černé", páni by zase měli investovat do „černých a strečových“. Ovšem ne šatů, ale běžeckých kalhot. Využijete je i při zimních běžkařských výletech. Poslední kolekce kalhot totiž tak dobře zateplené, že se i při relativně nízkých teplotách obejdete bez více vrstev.

Náš tip: Craft Performance Run WP Stretch Tight, orientační cena 2100 Kč

 

8. Odvážné šortky

Pánská běžecká móda není příliš extravagantní, proč se ale neodvázat alespoň na jednom kusu oblečení? Barevně se můžete vyřádit zejména v sortimentu triček a šortek. Některé firmy nabízejí i přímo psychedelické kousky.

Náš tip: BOA Men's 1" Elite Split Leg Short Prints Lava, orientační cena 600 Kč

 

9. Kvalitní ponožky...

Ponožky jsou často opomíjená, ale naprosto zásadní část běžecké výbavy. Ty kvalitní jsou z vlny, které hřejí, nebo z umělých materiálů, jež dobře sají pot. Navíc umí zabránit tvorbě puchýřů. Vysoké ponožky, chcete-li podkolenky, slouží i jako ochrana před klacky a křovím, které se mohou při běhu terénem připlést do cesty.

Náš tip: Asics Trabuco Wool Crew, orientační cena 360 Kč

 


 

10. ...a teplé spodní prádlo

Pro spodní prádlo platí to samé jako pro výše zmíněné. Důležitý je materiál – vnitřní vrstva by měla být nejlépe z polyesteru, aby maximálně odváděla pot. Vnější vrstva musí udržet teplo i při nižší námaze.

Náš tip: New Balance Men's Performance, orientační cena 380 Kč

Hana Němečková


Klíčová slova: rxrx, hananemeckovaDiskuse ke článku