nahoru

Hvězdy Reflexu: Obětavá pěstounka Marcela Tobiášová

Milan Tesař 9. ledna 2020 • 11:20
Marcela Tobiášová
Marcela Tobiášová
• foto: 
Archív

Loni v lednu jsme do projektu Hvězdy Reflexu vyhlásili prvních pět nominovaných osobností. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá. Letos, 27. února, se hodláme ve Velkém sále Lucerny během Plesu Reflexu našim „celebritám“ poklonit a ještě jednou si připomenout uplynulých dvanáct měsíců, které se i díky nim staly o něco snesitelnějšími, než se původně zdálo. Naši čtenáři u toho samo­zřejmě nebudou chybět.

Několik let se Marcela Tobiášová věnovala přechodné pěstounské péči, spočívající v tom, že se dítě po určitém čase vrací jeho biologické rodině. Změna nastala ve chvíli, kdy přijala sourozence Samuela a Hanu. Bylo to v pořadí již deváté a desáté dítě v její pěstounské péči. Tentokrát ale, když je chtěla vrátit, nebylo komu. Nebyl zájem. Paní Marcela se rozhodla neposlat obě děti do dětského domova, a naopak, rozhodla se požádat o status dlouhodobé pěstounky. V současné době vychovává sourozence a s nimi několikaměsíční Mařenku, kterou rovněž přijala do své péče. Hvězdou Reflexu je paní Tobiášová za svou obětavost a taky za to, že na základě vlastní zkušenosti podala zprávu o špatných, neracionálních pravidlech pěstounské péče v Česku.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.