nahoru

Hvězdy Reflexu: Bojovník s koronovirem biochemik Tomáš Cihlář

Milan Tesař 12. března 2020 • 11:20
Tomáš Cihlář
Tomáš Cihlář
• foto: 
MP

Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Od počátku paniky kolem epidemie koronaviru se veřejnost upíná k vakcíně nebo léku, jež by nemoc jím způsobenou dokázaly vyléčit. Jedním ze světel na konci tunelu se stalo zahájení klinických testů léku Remdesivir, který Světová zdravotnická organizace (WHO) označila za „nejslibnějšího kandidáta“ na lék proti nemoci COVID-19. Lék před několika lety vyvinul tým vědců kalifornské firmy Gilead Sciences, v jehož čele stojí její viceprezident pro virologii, Čech Tomáš Cihlář. Reflex nominuje absolventa pražské VŠCHT nejen proto, že je bezpochyby kapacita ve svém oboru, ale rovněž, aby veřejnost věděla, že v cizině respektují i jiné Čechy než fotbalisty a hokejisty.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.