Propaganda KLDR: Tohle nám ve válce provedou zlí a zákeřní Američané | Reflex.cz
nahoru

Propaganda KLDR: Tohle nám ve válce provedou zlí a zákeřní Američané

pos28. února 2019 • 15:10
Propaganda KLDR: Tohle nám ve válce provedou zlí a zákeřní Američané
foto: Flickr

Mezi Severní Koreou a Spojenými státy v posledních měsících narůstá napětí. Režim pod taktovkou Kim Čong-una vojenským testy zkouší, kam až může zajít. USA vrací úder zvyšováním sankcí. A v takové situaci nesmí zaspat ani propaganda a ta severokorejské je zvlášť povedená.

KLDR je, co se týče propagandy a agitace, vůbec poměrně vyspělým státem. Při nedávném 105. výročí narození “otce zakladatele” diktátorské dynastie Kim Ir-sena jsme publikovali ukázky z knihy, která obrazem dokumentuje jeho život.

Velký Kim Ir-sen je zde znázorňován jako moudrý vůdce, který každému ukáže správnou cestu. Tu poradí zemědělcům se sklizní, jinde pomůže zedníkům při stavbě domu, školákům při učení… Pokaždé při tom samozřejmě hledí do dáli a ukazuje k radostným zítřkům.

Unikátní korejská propaganda: Před 105 lety se narodil vůdce a zakladatel KLDR Kim Ir-sen

Vedle vyzdvihování vůdců se propagandisté samozřejmě zaměřovali i proti nepříteli číslo jedna - USA. Američtí vojáci byli vykreslováni jako krvelační agresoři, kteří se neštítí vůbec ničeho. Na obrazech proto lze najít ty nejodpornější výjevy - vraždění malých dětí, štvaní psů pro bezbranným, upalování zaživa, trhaní zubů… Další pak najdete ve fotogalerii:

Satelitní snímky, které ukazují dokonalou symetrii. Podívejte se na Zemi jinýma očima
Sovětský svaz na snímcích legendárního fotografa. Prohlédněte si nahou realitu…

pos


Klíčová slova: KLDR, Severní Korea, válka, USA, propagandaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
22,400
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější