nahoru

O muslimskou supermodelku se tahají světové značky, islamisté ji kritizují

Daniel Baret20. ledna 2016 • 12:16
O muslimskou supermodelku se tahají světové značky, islamisté ji kritizují
foto: H&M

Je jí třiadvacet, žije v Londýně a je žádanou modelkou. Rodiče jsou původem z Pákistánu a Maroka. Jako muslimka chodí Mariah Idrissi zahalená, ale v nose má cvoček a na tváři dokonalý make up. Jak říká, své náboženství ctí. To však islamistům nestačí. Kritizují ji, že nechodí zahalená totálně.

Idrissi je hvězda. Nedávno předvedla novou kolekci Dolce&Gabbana, které se dostalo mnoha pochval. Jako první muslimská modelka zapózovala už loni na podzim pro francouzskou pobočku H&M. Má velký ohlas u žen v muslimském světě, sklízí však kritiku fundamentalistů. Ti jí vyčítají, že nemá zahalenou i tvář, šátek prý nestačí.

Doping musí zůstat zakázaný! - Ne, v určitých situacích bych ho povolil. Videoduel…

„Je to pro muslimky někdy těžké, potřebujeme se oblékat konzervativně, ale současně milujeme módu. Musí se to nějak sladit,“ řekla Mariah v rozhovoru pro britský Daily Telegraph. Jinde pak vysvětlovala: „Někteří členové naší komunity to stále nechápou. Snažím se proto vysvětlit, že móda je vlivnou součástí života, stejně jako hudba a film. Chci, aby si lidé zvykli na moderní, hezky oblečené muslimské ženy, protože o muslimech se dnes dočtete v médiích hodně negativního.“

Revoluce v muslimské módě: hidžáb prodává i H&M
sto 3. října 2015 • 11:32

Revoluce v muslimské módě: hidžáb prodává i H&M

Mariah má v Londýně svůj kosmetický salon. Když se rozhodla pracovat pro společnost H&M, nejdříve požádala o svolení rodiče, a pak vysvětlila štábu, že při fotografování si nepřeje, aby se jí dotýkal jakýkoli muž. Hidžáb začala nosit ve svých 17.

Jak se volí muslimská Miss? Žádné bikiny, tělo zahalit, čtení Koránu a cenou je pouť do…
Módní značky vycítily velký potenciál v muslimském světě. K tomuto náboženství se hlásí víc než 1,6 miliardy lidí. Speciálně pro muslimské ženy začaly produkovat výrobky  kromě Dolce&Gabbana a H&M také firmy DKNY, Uniqlo, Tommy Hilfiger či Mango.

A jaké doporučení má pro ženy v současnosti nejznámější muslimská modelka na světě?

„V módě neexistují žádná pravidla, jen jedno – pořád recyklujte své oblečení.“

 

Daniel Baret


Klíčová slova: móda, muslimkaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,270
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější