nahoru

Pražské Klementinum je nejkrásnější knihovna na světě, říkají Američané

Daniel Baret 18. září 2015 • 11:00
Pražské Klementinum je nejkrásnější knihovna na světě, říkají Američané
foto: Klementinum.com

Je pražské Klementinum nejkrásnější knihovnou na světě? Čtenáři amerického serveru www.boredpanda.com, který se specializuje na špičkové fotografie a ilustrace, si to určitě myslí. V soutěži, která měla nejkrásnější knihovnu určit, dali přednost pražskému baroknímu skvostu před knihovnami v Dublinu, Riu, rakouském Admontu nebo třeba francouzskou národní knihovnou v Paříži.

Klementinum bylo otevřeno roku 1772 a svého času bylo 3. největší jezuitskou kolejí na světě. Vděčíme mu také za nejstarší údaje o počasí v Praze, které se v Klementinu začalo zaznamenávat v roce 1775.

Pražské Klementinum bylo zvolena jako nejkrásnější knihovna světa. Pražské Klementinum bylo zvolena jako nejkrásnější knihovna světa.Foto Klementinum.com

Podívejte se na fotografie, které tak okouzlily americké čtenáře.


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.