Roman Šmucler

Roman Šmucler Zdroj: Martina Pečková

Česko má nejvíc odborníků na všechno na světě. Od covidu přes hokej až po Blízký východ. Češi rozumí úplně všemu

Česká republika se zase jednou dostala do povědomí celého světa. Na letošním udílení mezinárodních cen za přínos, které se předávaly ve Vídni, si Česká republika odnesla zlato v kategorii „Světový odborník“. Zlatou medaili převzal z rukou zpěvačky Shakiry, která galavečer z nějakého důvodu uváděla a předávala ceny, známý dentista Roman Šmucler, kterého na galavečer vyslala Česká republika spolu s Danem Přibáněm jako zástupce českých odborníků na všechno.

„My jsme tu s Danem jenom jako zástupci české strany. Tahle cena samozřejmě patří všem českým občanům, kteří jednou pro vždy celému světu ukázali, že rozumí úplně všemu,“ usmíval se do kamer Roman Šmucler.

Odborná porota složená z předních světových odborníků na odborníky, ve které mimochodem zasedá i Šmucler s Přibáněm, se téměř jednomyslně shodla na tom, že je Česká republika opravdu zemí odborníků.

„Znalosti a vědomosti českých občanů jsou dechberoucí. Je spousta zemí, kde mají hodně odborníků, ale to se jedná o takzvané odborníky vyhraněné. Tedy o autority v daném oboru, které rozumí právě tomu svému oboru. U vás to je ale všechno jinak. Tam se lidé nenechávají svazovat odborností na konkrétní téma a rozumí prostě všemu. Je fascinující, jak jeden člověk dokáže rozumět covidu, hokeji, slovenské politice, problematice Blízkého východu nebo makroekonomice. To, co dokáže běžný občan České republiky, to nezvládne ani výkonný počítač. A navíc takových lidí máte spoustu. Opravdu národ, který nemá ve světě obdoby,“ vysekl poklonu českému národu Arthur Black, předseda světové asociace odborníků na odborníky.

Celý svět nyní žasne nad odborností běžného českého človíčka, který dokáže fundovaně diskutovat na jakékoliv aktuální téma.

„Nejvíc mě fascinuje počet těchto odborníků. Podle sociálních sítí a diskusí na internetu jsme dospěli k dechberoucím závěrům. Česká republika má deset a půl odborníků na jednoho obyvatele. To je daleko za světovým průměrem,“ nešetřil Black chválou.

„A jakou máte flexibilitu. Minulý týden všichni rozuměli slovenské politice a během pár dnů zase všichni rozumí situaci v Izraeli. To je opravdu neskutečné, co tam u vás předvádíte,“ dodal Black.

Česká republika světu zase jednou dokázala, že je s ní třeba počítat. Je ale potřeba vytrvat a neusnout na vavřínech. Čeští odborníci se nesmí nechat uchlácholit nějakou cenou. Musí pokračovat ve své práci a nepolevit. Vždyť za týden se budou konat v Polsku volby a svět bude znovu a opět potřebovat českého odborníka.

Ještě pár dnů proto Češi mohou fundovaně diskutovat o Izraeli, ale nejpozději v pátek je potřeba, aby opět přepnuli svou odbornost a zaměřili se na Polsko. Šmucler i Přibáň jsou již na značkách.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Smutnou skutečností ale například je válka v Izraeli.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete zakoupit a poslechnout v našem Ikiosku >>>