Zprávy
Fotogalerie

Leonardo DiCaprio se sešel s papežem, hovořili o ekologii

ČTK
29. ledna 201606:00
Leonardo DiCaprio se sešel s papežem, hovořili o ekologii
foto: ČTK/AP

Leonardo DiCaprio navštívil ve Vatikánu papeže Františka. Hlavu římskokatolické církve pozdravil v italštině a poté spolu hovořili anglicky. Jednali zejména o společných obavách týkajících se životního prostředí. DiCaprio také předal papeži jako dar finanční šek své charitativní nadace.

"Vaše Svatosti, děkuji vám, že jste mi věnoval soukromou audienci," řekl DiCaprio v italštině po příchodu do papežského paláce, načež políbil papežův prsten. DiCaprio má italské kořeny po otci a německé po matce.

Později v angličtině DiCaprio nabídl Františkovi knihu s reprodukcí děl holandského malíře Hieronyma Bosche z 15. století. Poté spolu hovořili o ohrožení životního prostředí.

Nominace na Oscary jsou tady. DiCapriův REVENANT jich má 12

DiCaprio, který byl nedávno nominován na Oscara za svou roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání, je dlouhodobým bojovníkem za využívání obnovitelné energie a za udržitelný rozvoj.

Nesmrtelný Vladimir Putin či Leonardo DiCaprio jako žena: fotografie odhalují tajemství slavných

Blízká je mu tak i papežova encyklika vydaná loni, v níž se zabývá ochranou životního prostředí. Papež v ní vyzval všechny obyvatele planety k odpovědnosti a země světa, aby snižovaly množství skleníkových plynů v ovzduší. Encykliku uvítaly organizace na ochranu životního prostředí.

Fotografie dne: Když byl ještě Leonardo DiCaprio mladý a málo zkušený

ČTK

Klíčová slova:

Diskuse ke článku


 
reklama
Nejčtenější články
DesktopMobile