nahoru

Václav Klaus ml.: Škrtnout peníze politickým neziskovkám

Marek Stoniš12. ledna 2018 • 11:50
Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
• foto: 
Dan materna / Mafra /Profimedia.cz

Programové prohlášení vlády, situací občanských demokratů a šancemi Miloše Zemana na znovuzvolení se zabývá dnešní pravidelná páteční rubrika Václava Klause ml.

1. Andrej Babiš zveřejnil svou volební podporu Milošovi Zemanovi. Může díky tomu zvítězit Zeman už v prvním kole?

Nejsem věštec. Je jasné, že Miloš Zeman má podporu mezi voliči SPD, KSČM, ČSSD a jistě i ANO, kterých je nejvíc. Čili tato podpora je pro něj velmi cenná.

2. Už jste se rozhodl, jestli půjdete k volbám a koho budete volit?

Ze všech volebních kalkulaček mi vychází pan Hynek. Druhé kolo až dle složení kandidátů.

3. Co je na vládním prohlášení vlády Andreje Babiše pro vás pozitivní, a co naopak odmítáte?

Nesmyslná otázka. Vláda své prohlášení nemyslí vážně, dopředu počítá s neúspěchem. Neudělala žádný pokus předjednat si důvěru. A do prohlášení tak zkompilovali řadu věcí ostatních stran. Takže si tam každý může něco najít. SPD referendum. Piráti Digitální Česko a já třeba odmítnutí eura a zrušení investičních pobídek. Program školství je také latentně nadějný, ale to by byl, po trojvládí Chládek–Valachová–Štech, každý program.

4. Občanští demokraté mají před kongresem. V jaké kondici se vlastně nacházíte a na co by se teď měla vaše strana soustředit?

Přešli jsme z opozice do opozice a je patrná snaha významné části strany se z toho radovat a zakonzervovat nynější status quo. Více, omlouvám se, v mém projevu na kongresu.

5. Miloš Zeman ve svém projevu ve sněmovně zmínil, že české neziskové organizace získaly z veřejných rozpočtů téměř 18 miliard korun a že by se ty peníze měly redukovat. Jak byste tento problém řešil?

Politické neziskovky by neměly být podporovány daňovými poplatníky vůbec. Ty z nich, co pobírají peníze ze zahraničí, by to měly transparentně uvádět, aby bylo jasné, proč propagují to, co propagují.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře