nahoru
Pravý hák Luďka Staňka

Bátorův vliv na ministerstvu roste. Ten chlap prostě umí úplně všechno

Luděk Staněk13. července 2011 • 14:20
Ladislav Bátora
Ladislav Bátora
• foto: 
Reflex.cz

Ladislav Bátora, který je buď politický magor, politicky poněkud zmatený extremista, nebo prostě jediný muž v republice s výjimkou několika neonacistů a Klausova poradce Petra Hájka, který ví, kde je pravda (vyberte si podle svého přesvědčení) umí evidentně spoustu věcí.

 

Ministr školství Josef Dobeš si ho vybral jako ekonomického poradce; Bátora má, vedle často trochu kuriózních názorů na svět kolem sebe, i doktorát z VŠE (mezinárodní politické vztahy byl jeho obor), takže pokud odhlédneme od poněkud akademického ražení, dávalo by to i smysl.

 

 

Teď Bátora povýšil a stal se na ministerstvu šéfem personálního odboru. "Poradce má větší volnost v názorech než ředitel odboru. Po zkušenostech, které mám odtud a i z minulosti, tak poradce přináší návrhy, a to třeba i neotřelé. Kdežto ředitel odboru je výkonný pracovník se vším všudy," komentuje Bátora novou funkci.

 

Nevíme, jaké neotřelé názory Dobešovi přinášel, ale stoprocentně víme, že Dobešovo fungování ve funkci to směrem k něčemu, co by dávalo smysl, rozhodně neposunulo. Teď bude Bátora místo neotřelých nápadů řešit peníze a to bude teprve paráda. V pozici zástupce ředitele Vyšší odborné školy publicistiky, jak připomínají dnešní Lidové noviny, byl už vyšetřován v souvislosti s některými kreativnějšími částmi tamního rozpočtu.

 

 

Bátora má přepestrý životopis a několik tuzemských vysokých škol. Rozhodně to ale není člověk, kvůli kterému by se náhončí mezinárodních headhunterských agentur fackovali, kdo u něj první zazvoní. Nevíme, čím by mohl být na ministerstvu užitečný. Ministr Dobeš jen dál skvěle plní politickou objednávku.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,010
29,290
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější