nahoru

Kdo má nejpitomější předvolební billboard?

Luděk Staněk13. října 2010 • 15:13
Negativní reklama zaměřená proti ODS
Negativní reklama zaměřená proti ODS
• foto: 
abl, ČTK

Ano, je načase si to říct naplno. Letošní obecní volby – alespoň co do míry reklamního kretenismu - nastavily laťku skutečně vysoko.

 

ODS přišla s dokonalým sloganem „Tradice i budoucnost", který přiřadila ke každému z kandidátů. Takže třeba radní Blažek zírá s billboardů, opatřených nápisem „Tradice i budoucnost bezpečí v Praze." Ano, v jedné větě. Ano, já vím, že to nedává smysl. Ano, já vím, že „budoucnost bezpečí" je úplná blbost, která nic neznamená a asi ani není česky. Nicméně ODS je na kampaň evidentně pyšná. Když pak ten samý radní slibuje tvrdé tresty za prodej drog (asi si nevšiml, že kandiduje na radnici a ne do soudu), ani vás to nepřekvapí.

Vedle toho je vyhánění bezdomovců a heren z Prahy v podání ČSSD vlastně docela jemná věc, protože strana říká věci prostě natvrdo a vy si dokážete představit její zastupitele, jak s obušky rozbíjejí automaty v hernách. I když souhlasím, že si na to spíš někoho najmou. Jedna věc je něco slíbit a druhá pak to udělat.

Cena za něžnost jde pak Zemanovcům za jejich pražské plakáty, na kterých z bílé plochy koukají jakési tváře v čele s Vladimírem Šloufem, který dokonce ani když se strašně snaží, nedokáže vypadat jinak, než jako aparátčík, který to s vámi rozhodně nemyslí dobře. Celé to působí, jako když jsou všichni mrtví a jsou v nebi. Pokud by u toho snad někdy někoho napadlo „kéž by", jeden by se ani moc nedivil.

Ostatně, jaký slogan těchto voleb máte „nejraději“ vy?Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,030
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější