nahoru

Rowlingová oznámila, že vzniknou další dva “potterovské” filmy

Tereza Stonišová15. října 2016 • 14:03
Rowlingová oznámila, že vzniknou další dva “potterovské” filmy
foto: Warner Bros

Úspěšná autorka nyní již osmi částí příběhu o čarodějném učni, Harry Potterovi, oznámila dnes na svém twitterovém účtu, že série Harryho Pottera bude pokračovat i ve filmové podobě. Na plátnech kina se zřejmě objeví až pět nových Potterových filmů.

V současné době je Joanne Rowlingová skloňovaná z vícero důvodů - momentálně je totiž také v prodeji kniha Harry Potter a prokleté dítě, což je pokračování osudů dětí hlavních protagonistů původní potterovské série. Prokleté dítě, které mimo jiné sleduje příběhy dětí Harryho, Rona a Hermiony, je nyní k vidění především jako divadelní hra, která je již měsíce v Londýně beznadějně vyprodaná.

 

Rozšíření potterovské série se ale týká “nepotterovské knihy” Fantastická zvířata a kde je najít, kterou Rowlingová vydala v roce 2002. Ta se odehrává ještě před příběhem Harryho Pottera, 70 let před tím, než se Harry Potter vydal na svou první cestu do Bradavic. Původně se počítalo s tím, že Fantastická zvířata budou mít dvoje pokračování, nyní však byl tento počet upraven s tím, že filmových zpracování bude celkem pět - 3 části Fantastických zvířat, přičemž první budou kina promítat již v listopadu 2016, byli potterovským fanouškům “slíbeny” už dříve.

 

Další 2 díly jsou pak nyní nově naplánovány ve dvouletém rozmezí - 2018 a 2020. Rowlingová také nevyloučila, že i Harry Potter a prokleté dítě získá svou filmovou podobu.

Tereza StonišováColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,860
22,200
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější