nahoru

Hřebejk s Jarchovským sbírají peníze na rodinnou ságu

Tereza Spáčilová9. července 2014 • 10:41
Hřebejk s Jarchovským sbírají peníze na rodinnou ságu
Hřebejk s Jarchovským sbírají peníze na rodinnou ságu
• foto: 
Profimedia.cz

Z pověrčivosti o tom duo Jarchovský–Hřebejk mluvilo jen šeptem, po rozdělování grantů od Filmové nadace RWE & Barrandov Studio už je to věc veřejná: úspěšný tvůrčí tandem chystá novou ambiciózní trilogii.

Pracovně jí říká Zahradnictví a Jarchovský ji definuje jako rodinnou kroniku. „Bude v tom trocha Pelíšků a trochu Musíme si pomáhat, žánrově se budeme pohybovat od melodramatu v prvním dílu po vyslovenou srandu v dílu posledním,“ přibližuje Hřebejk s tím, že zatím neví, zda půjde o výhradně filmový, nebo i částečně televizní projekt.

První drobné do kasičky si Jarchovský přisypal právě ve Varech, Nadace mu na první díl přiznala 300 tisíc korun. Kromě něj bodoval i Petr Václav (projekt o Josefu Myslivečkovi Il Boemo), Petr Slavík (rodinný film Nechtěné prázdniny) a Stanislav Horák (komorní drama Domácí péče).

Vítěze v kategorii „literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář“ vybírala čtyřčlenná rada v čele s Ivem Mathé ze 132 přihlášených projektů, z nichž 75 žadatelů přiznalo, že se živí jako filmaři či autoři. „Byť jsme neznali jména zúčastněných, profesionální rukopis jsme u mnohých z nich rozpoznali. Kvalita byla příjemně vysoká,“ uvedl Mathé. Uzávěrka nového kola soutěže je vyhlášena na 28. únor 2014.

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: reflex, vary, hřebejk


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
22,090
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější