Autoři

Filtrovat dle autora

Matěj Bartošek

Editor kulturní rubriky. V letech 2005-2008 pracoval v kulturní příloze EX, od r. 2008 v Reflexu. Dříve propagační pracovník a dramaturg kina v pražském klubu Delta.

články autora

Veronika Bednářová

S Reflexem spolupracuje od roku 1996, od roku 2001 je zde zaměstnaná, a stále se nemůže rozhodnout, zda je zahraniční reportérka, nebo kulturní redaktorka. Vystudovala divadelní a filmovou vědu FF UK v Praze a umělecký management na New York University v New Yorku. Píše kulturní i cestopisné reportáže z Ameriky i Afriky a rozhovory se zajímavými lidmi - v posledním roce například s Woody Allenem či Amosem Ozem. Od ledna 2006 externě přednáší umění reportáže na pobočce americké New York University v Praze.

články autora

Viliam Buchert

Od konce roku 1989 až do konce června 2010 pracoval v deníku MF DNES. Postupně jako redaktor a vedoucí zahraničního oddělení, šéf čtvrtečního Magazínu, komentátor i jako zástupce šéfredaktora. Podrobně se věnuje domácí a zahraniční politice či dění v Asii. Jeho koníčky jsou četba, golf, doutníky a zahradní restaurace. Je ženatý, má dva dospělé syny. Od července 2010 byl zástupcem šéfredaktora Reflexu. Od podzimu roku 2013 je vedoucím webu Reflex.cz.

články autora

Miroslav Cvrček

Do Reflexu přišel v roce 2009. Jeho články se obvykle týkají ekonomiky, ekonomie a politiky, nejlépe všeho dohromady. Jen výjimečně a pod nátlakem kolegů z redakce píše například o údajných ufonech. Před Reflexem se věnoval psaní o ekonomice v redakci zpravodajského serveru Hospodářských novin iHNed.cz.

články autora

Steve Fisher

Steve Fisher je americký spisovatel a herec, který žije v Praze od roku 1991. Objevil se ve více než 20 filmech natočených v České republice, byl vítězem karaoke pořadu TV Nova Do-Re-Mi, stal se hlasem reklamy Panasonic v ČR ("Panasonic. Ideas for life.") a připravil řadu virálních videí jako "Amík Steve" na serveru n-joy.cz. Steve je nyní pravidelným přispěvatelem satirických postřehů na reflex.cz.

články autora

Marek Gregor

Kdysi v začátcích Reflexu, kdy se věnoval produkování kapel, nejrůznějších happeningů, koncertů a výstav, o něm Milan Tesař otagoval jeho fotku „joint pražských večírků“. V Reflexu publikuje od roku 2009. Členem redakce Reflexu je od letošního května. Dříve byl m.j. šéfredaktorem časopisu Time In, za totáče závozníkem, výkupčím lahví, DJem a jako "nosítko" unesl celých 20 půlitrů piva (s radostí dnes předává toho vzácné know-how). Ač všestranně nadán neháčkuje a přestal kouřit marihuanu.

články autora

Jan Jandourek

Pochází z východních Čech, konkrétně Nového Města nad Metují. Narodil se roku 1965, studoval teologii a sociologii, působil jako duchovní, redaktor, přednášející sociologie a moderní literatury. V Reflexu přispívá především do rubriky Reflexe. Zajímá se o to, kde to ve společnosti drhne a proč. Do povšimnutelných medií píše a mluví od roku 1991. Pracoval v Českém týdeníku, Mladé frontě DNES a od roku 2010 v Reflexu. Delší věci publikoval v nakladatelstvích Nakladatelství Lidové noviny, Hynek, Portál, Petrov a Grada. Věří své rodině, taky v Boha, nesmrtelnost lidské duše a v liberální demokracii.

články autora

Kateřina Kadlecová

Do Reflexu přispívá od jara roku 2007, stálou redaktorkou je od ledna 2009. Vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. Kromě diverzní činnosti v kulturním oddělení píše reportáže z domova i ciziny - zajímá ji vše od krásné literatury přes prasečí chřipku až po poker a alkoholismus.

články autora

Adéla Knapová

Pochází z Moravy. Vystudovala Karlovu univerzitu v Praze. Se začátkem studií začala pracovat jako reportérka cestovatelského časopisu Koktejl. Už za své první reportáže a povídky získala cenu Mladý Hemingway. Jako novinářka pracovala například v Elle či Respektu. Poté, co v roce 2003 vyšla její první kniha, věnovala se pár let charitě (Linka bezpečí), filmovým projektům a vyjednávání na poli strategických surovin. K psaní se naplno vrátila před rokem. Dokončila divadelní hru, pracuje na druhé knize. Od konce léta 2009 je reportérkou časopisu Reflex. Žije v Brně a Praze.

články autora

Bohumil Pečinka

S Reflexem spolupracuje od roku 1990, i když mezitím pracoval v čtrnáctidenníku Studentské listy (1990/91) a v Lidových novinách (1994-96). Stálým politickým komentátorem Reflexu v letech 1992-94 a zase od roku 1998. Jeden z těch, co si myslí, že Reflex je víc než časopis.

články autora

Marek Stoniš

V Reflexu působí od roku 2008. Před revolucí: student polonistiky, dělník Vítkovických železáren a opozičník. Po revoluci prošel několika regionálními (Moravskoslezský den, Region) a celostátními (mj. Český deník, Lidové noviny, MfD, TV Nova, Strategie) médii. Ostravák, kterému není nic svaté. Kromě Baníku, samozřejmě.

články autora

Pavel Šafr

Šéfredaktor Reflexu od července 2008. Pavel Šafr byl dosud ve své kariéře čtyřikrát šéfredaktorem celostátního deníku a dvakrát magazínu. Tři roky řídil Lidové noviny, které v letech 1997 - 1999 vyvedl z těžké krize, kdy jim hrozilo zavření. V letech 2000 až 2006 byl šéfredaktorem Mladé fronty DNES. Zasloužil se zde mimojiné o novou podobu novin a výrazný úspěch čtvrtečního Magazínu DNES. Před revolucí byl Pavel Šafr aktivistou opoziční Demokratické iniciativy, jedné z protirežimních skupin.

články autora

Milan Tesař

Sametové revoluce se dočkal v Zemědělských novinách. V prosinci roku 1989 pracoval tak dlouho v Lidových novinách (jeden den), než přijal nabídku podílet se na přípravách prvního čísla časopisu Reflex. Jeho stránky popisuje s jedinou pauzou dvacet let. V roce 1993 se na půl roku vzdálil do společnosti Febio, kde stál u vzniku pořadu Česká soda. V okamžiku, kdy se od humorného programu ve finále distancoval i jeho hlavní sponzor (Blesk), vrátil se Milan Tesař do Reflexu, a to už na pozici šéfa kulturního oddělení, v jehož převleku pracuje dodnes. V roce 1995 se stal jedním ze tří scenáristů komixu Zelený Raoul.

články autora

Jiří X. Doležal

Nositel titulu Mediální mrdka 2005, do roku 1990 pregraduální a postgraduální student psychologie, 1990 - 1991 první novinářské zkušenosti (Zrcadlo, Fórum, Český deník), 1991 – dosud Reflex, od roku 1993 samostatná publicistická činnost (cca 10 knih – více na www.jxd.cz). Ve volném čase kouří marihuanu a sbírá trilobity. Na jaře 2010 požádal Ministerstvo kultury, aby jej vyhlásilo kulturní památkou, neboť za posledních dvacet let vykouřil nejméně 20 kilogramů (60 000 jointů) marihuany.

články autora
reklama

Aktuální číslo

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

 
 
reklama